Репортаж 28 Април 2024

"Орлиците" на Лудогорец биха убедително с 4:0 Етър (Велико Търново)

Женският отбор на на Лудогорец спечели убедително с 4:0 домакинската среща срещу Етър (Велико Търново). Мачът бе част от програмата на XXI кръг от...

Женският отбор на  на Лудогорец спечели убедително с 4:0 домакинската среща срещу Етър (Велико Търново). Мачът бе част от програмата на XXI кръг от Държавното женско първенство.

Дамите на старши треньора Елена Пеева се раздадоха на терена, дадоха всичко от себе си и успяха да създадат редица голови ситуации. Първото попадение падна в 21-вата минута, когато капитанката на тима Виктория Генова бе точна след изпълнение от бялата точка. Тя удвои преднината само две минути по-късно. До края на първото полувреме резултатът набъбна до класическото 3:0 благодарение на точния изстрел на Ванеса Гайдек. Тя отново се разписа във вратата на Етър след подновяването на играта, с което оформи крайното 4:0.

Доволни сме от победата, всички момичета се раздадоха в играта, имат дори по-голям потенциал и можеше да реализираме още от положенията, които създадохме, анализира след последния съдийски сигнал наставникът на женския отбор на Лудогорец Елена Пеева.

След края на XXI кръг "орлиците" на Лудогорец заемат седмото място с актив от 21 точки. През следващата шампионатна седмица дамите със зелени екипи ще си вземат глътка въздух.

Лудогорец - жени - Етър (Велико Търново)