Репортаж 20 Февруари 2023

Лудогорец II загуби с 0:2 от ЦСКА 1948 II

Лудогорец II загуби с 0:2 от лидерът във Втора лига ЦСКА 1948 II. Мачът от XVIII кръг на първенството се игра на стадион "Царско село" в София....

Домакините откриха в 16-та минута чрез Марио Топузов. Осем минути по-късно "червените" стигнаха до втори гол, който се оказа последен в мача. Точен бе Преслав Антонов.

След почивката "орлите" имаха шанс да намалят в 53-та минута. Бранимир Костадинов засече с глава центриране от фланга, но не затрудни особено вратаря Генади Ганев. В 88-та минута влезлият като смяна Йоан Йорданов бе съборен в наказателното поле и главният съдия отсъди дузпа. С изпълнението се нагърби потърпевшият, но ударът му бе спасен от стража на съперника.

Не показахме достатъчно агресия. Допуснахме много непредизвикани грешки и това се оказа определящо за крайния резултат, коментира след последния съдийски сигнал старши треньорът Тодор Живондов.

ЦСКА 1948 II - ЛУДОГОРЕЦ II 2:0

1:0 Марио Топузов (16)

2:0 Преслав Антонов (24)

ЦСКА 1948 II: Генади Ганев, Кристофор Ачекомп, Ангел Лясков, Ангел Грънчов, Преслав Петров, Емил Ценов, Айвън Ангелов, Реян Даскалов, Александър Аспарухов, Преслав Антонов, Марио Топузов

Лудогорец II: Дамян Христов, Методи Стефанов, Александър Ганчев, Бранимир Костадинов, Владислав Найденов, Димитър Илиев, Петър Георгиев, Хюсеин Кельовлуев, Тихомир Димитров, Цветослав Петров, Росен Иванов