Репортаж 8 Декември 2012

Лудогорец стана есенен шампион (Видео)

Лудогорец стана есенен шампион, след като победи Монтана с 3:0 в мач от XV кръг на "А" група.

Лудогорец стана есенен шампион, след като победи Монтана с 3:0 в мач от XV кръг на "А" група. Любомир Гулдан, Иван Стоянов от дузпа и Михаил Александров отбелязаха попаденията за класическия успех на "орлите", които ще зимуват с точка повече от преследвача Левски.

Лудогорец поведе в 33-ата минута. Тогава Мирослав Иванов засече центриране отляво, вратарят Цветковски изби, но топката попадна у Гулдан, който при добавката изпрати кълбото в мрежата. В последната минута на първото полувреме шампионите получиха право да изпълнят дузпа. Започналият във втори пореден мач като титуляр Витиня навлезе мощно в пеналта на Монтана и бе спънат от Пашов. Реферът Станислав Ставров посочи бялата точка, а играчите на Атанас Джамбазки се хвърлиха да протестират. Съдията Ставров охлади страстите, като показа директен червен картон на Лахчев, вероятно за обида. Дузпата бе превърната в гол от Иван Стоянов, който с перфектен удар направи Цветковски безпомощен за втори път.

През второто полувреме Лудогорец имаше тотално териториално превъзходство, но положенията пред Цветковски не бяха много. В 70-ата минута влезлият като резерва Роман Безяк получи удобен пас, но ударът му бе слаб и не доведе до проблеми за вратаря на Монтана. Тимът от северозападна България можеше да се върне в мача четири минути по-късно. Силен удар на Петров срещна дясната греда. Пет минути преди последния съдийски сигнал резултатът все пак стана класически. Михаил Александров се отблагодари на Ивайло Петев за титулярното място в състава с гол за 3:0.

ЛУДОГОРЕЦ - МОНТАНА 3:0

"Лудогорец Арена", 1100 зрители

ЛУДОГОРЕЦ: 1.Урош Голубович, 77.Витиня (82-20. Шоко), 33.Любомир Гулдан, 27.Козмин Моци, 80.Жуниор Кайсара, 8.Станислав Генчев, 17.Мичел Бургзорг, 7.Михаил Александров, 22.Мирослав Иванов (67-9. Безяк), 23.Емил Гъргоров, 73.Иван Стоянов (76-19. Бакалов)
Треньор: Ивайло Петев

МОНТАНА: 1.Веселин Цветковски, 25.Милен Лахчев, 20.Ковачев, 14.Антон Личков, 15.Георгиев, 22.Антон Костадинов, 7.Георгиев (55-10. Петров), 6.Мартин Сечков, 17.Георги Пашов, 11.Владимир Мичев (46-27. Чепилов), 8.Димитър Илиев
Треньор: Атанас Джамбазки

Голмайстори: 1:0 Гулдан (33), 2:0 Стоянов (45), 3:0 Александров (85)

Червен картон: Лахчев (44)

Главен съдия: Станислав Ставров