Академия 17 Ноември 2022

Лудогорец U18 спечели с 1:0 първия сблъсък с Левски (София)

Лудогорец U18 спечели с 1:0 първия сблъсък с Левски (София) на четвъртфиналите на турнира за Купата на БФС за юноши старша възраст. Двата отбора...

Лудогорец U18 спечели с 1:0 първия сблъсък с Левски (София) на четвъртфиналите на турнира за Купата на БФС за юноши старша възраст. Двата отбора играха на стадион "Гнездо на орли".

Срещата предложи много битка, която се водеше предимно в централната зона на терена. Затова и головите ситуации не бяха много. През първото полувреме най-чистата за "орлите" се откри в 28-та минута. Петър Кирев засече с глава центриране от фланга, но вратарят на съперника успя да избие в гредата, а след това топката излезе в корнер. Първото полувреме завърши без голове.

През второто момчетата на Захари Сираков реализираха победния гол в 65-та минута. Вкара го Стивън Вълчев, а асистенцията бе на Никола Георгиев. В 70-та минута играч на Левски бе изгонен след втори жълт, респективно червен картон. Разградчани обаче не успяха да се възползват от численото си преимущество и да отбележат втори гол.

Първото полувреме не бяхме много уверени и допуснахме няколко ситуации пред нашата врата. През второто стояхме по-добре на терена и закономерно стигнахме до успеха, коментира старши треньорът Захари Сираков след последния съдийски сигнал.

Реваншът на "Герена" е на 24 ноември (четвъртък).

U18: Лудогорец - Левски