Академия 18 Септември 2022

Лудогорец III разгроми с 4:0 Ботев (Нови пазар)

Лудогорец III разгроми с 4:0 Ботев (Нови пазар) в мач от VI кръг на първенството в Североизточна Трета лига. Момчетата на Захари Сираков гостуваха на...

Лудогорец III разгроми с 4:0 Ботев (Нови пазар) в мач от VI кръг на първенството в Североизточна Трета лига. Момчетата на Захари Сираков гостуваха на съперника.

Талантите на Шампионите откриха резултата от дузпа в 17-та минута. Йоан Йорданов бе повален в наказателното поле, а след това стреля точно от бялата точка за 1:0. Радослав Петров удвои в 38 минута, след добър пас на Петър Кирев. При този резултат завърши първата част.

След почивката разградчани стигнаха до класиката в 47-та минута. Валентин Цветанов изпълни добре пряк свободен удар и заби топката в сглобката на вратата. В 65-та минута играч на домакините бе изгонен с втори жълт, респективно червен картон, заради грубо нарушение срещу Николай Николов. Крайното 4:0 оформи Йоан Йорданов в 78-та минута. Асистенцията бе на Емил Кьосов.

Момчетата показаха воля и характер на тежък терен, при силен вятър. Те отговориха подобаващо на агресията на съперника, който на моменти игра доста грубо. Приспособиха се бързо към условията и заслужиха категоричния си успех, коментира старши треньорът Захари Сираков след последния съдийски сигнал.