Академия 9 Април 2022

Лудогорец U15 не успя да победи Берое след пропусната дузпа

Лудогорец U15 не успя да победи връстниците си от Берое (Стара Загора) и стигна само до 1:1 в мач от програмата на XXII кръг на първенството в...

Лудогорец U15 не успя да победи връстниците си от Берое (Стара Загора) и стигна само до 1:1 в мач от програмата на XXII кръг на първенството в Елитната юношеска група до 15 години. При резултат 1:0 разградчани пропуснаха дузпа. Срещата се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Филип Гигов откри в 9-та минута. Той бе най-съобразителен, след като вратарят на съперника изби удар на Кристиян Манушев. В 31-та минута главният съдия отсъди дузпа за Лудогорец за игра с ръка в наказателното поле. Изпълнението от бялата точка обаче не намери очертанията на вратата. Почивката дойде при този резултат.

След подновяването на играта гостите стигнаха до изравнителното попадение в 52-та минута на срещата.

Такива мачове трябва да ги печелим, ако искаме да вървим нагоре. Длъжни бяхме да затворим двубоя с второ попадение, но за жалост не се получи. Вярвам, че ще извлечем необходимите изводи от това равенство и ще сме по-ефективни в следващите срещи, коментира след последния съдийски сигнал старши треньорът Димчо Ненов.

U15: Лудогорец - Берое 1:1