Репортаж 1 Ноември 2012

Лудогорец загуби с 1:2 първия 1/16 финал от ЦСКА (видео)

Лудогорец загуби от ЦСКА с 1:2 първия 1/16 финал за Купата на България.

Лудогорец загуби от ЦСКА с 1:2 първия 1/16 финал за Купата на България. Шампионите ще могат да компенсират изоставането в реванша, който ще се играе на 24 или 25 ноември. Публиката в Разград видя много здрав двубой, който бе развален от главния съдия Христо Ристосков. Реферът от Сандански въобще не бе на нивото на двата отбора и високото качество на сблъсъка. Преди почивката Ристосков направи решаваща грешка, след като не изгони Абел Анисе за поредица груби фаулове. Мадагаскарецът все пак видя червения картон в продължението на срещата.

Мачът започна отлично за Лудогорец, който излезе с променен състав в сравнение с последния двубой в Бургас. Вместо Йордан Минев, който не бе в групата в стартовия състав попадна Шоко. Франк Гела пък бе предпочетен пред Иван Стоянов. Именно сенегалецът асистира на Мирослав Иванов за първия гол в 11-ата минута. Гела напредна отлично по десния фланг и центрира, като топката стигна до Деко, чийто шут матира Черни. Малко преди това Иван Чворович се прояви блестящо, след като спаси удар на останалия сам срещу него Мишел Платини. "Орлите" пропуснаха "златен" шанс да поведат с 2:0 в 30-ата минута. Тогава Марселиньо с отлично отиграване се озова в чиста позиция срещу стража на "армейците", но шутът му с левия крак бе много неточен. В 35-ата минута ЦСКА изравни след контраатака, при която Лукас Саша изведе МИшел Платини сам срещу Чворович, бразилецът премина през вратаря и прати кълбото в мрежата - 1:1.

Второто полувреме започна с масиран натиск на Лудогорец, докато "червените" се прибраха още по-назад и дебнеха на контри. Момчетата на Ивайло Петев имаха смазващо предимство при владеенето на топката в тези минути, но чистите положения пред Черни липсваха. Немислимото за шампионите стана факт в 61-ата минута. Тогава продължителна атака на ЦСКА завърши с пас на Платини към Лукас Саша. Бразилецът изкочи в удобна позиция срещу Иван Чворович и не сбърка - 1:2. До края "орлите" така и не успяха да изравнят и след повече от три седмици ще имат нелека задача на стадион "Васил Левски".

"Двубоят не е предрешен, ще се борим с всички сили. След като не успяхме да победим е нормално да се говори за криза. Загубихме точки в първенството, които по никакъв начин не трябваше да губим. Жалко е, че днес отново след наши грешки загубихме с 2:1. Но това се случва във футбола“, заяви Ивайло Петев.

Лудогорец - ЦСКА 1:2

Стадион: "Лудогорец Арена", 3000 зрители

Лудогорец: 91.Иван Чворович, 20.Шоко (79 - Витиня), 5.Александър Барт, 33.Любомир Гулдан, 80.Жуниор Кайсара, 8.Станислав Генчев, 18.Светослав Дяков, 22.Мирослав Иванов, 84.Марселиньо, 23.Емил Гъргоров (67 - Роман Безяк), 99.Франк Гела (67 - Иван Стоянов)
Треньор: Ивайло Петев

ЦСКА: 12.Томаш Черни, 11.Иван Бандаловски, 66.Пламен Крачунов, 19.Апостол Попов, 4.Михаел Венков, 8.Лукас Саша, 5.Тодор Янчев, 99.Нджонго Присо, 14.Серж Нюаджи (46 - Сержиньо), 17.Абел Анисе, 23.Мишел Платини (90+2 - Тасио)
Треньор: Стойчо Младенов

Голмайстори: 1:0 Мирослав Иванов (11), 1:1 Мишел Платини (35), 1:2 Лукас Саша (61)

Жълти картони: Мирослав Иванов (Лудогорец); Абел Анисе, Пламен Крачунов, Иван Бандаловски, Мишел Платини (ЦСКА)Червен картон: Абел Анисе (90-ЦСКА)

Изгонен от резервната скамейка: Анатоли Нанков (помощник треньор в ЦСКА)

Главен съдия: Христо Ристосков

Лудогорец загуби с 1:2 първия 1/16 финал от ЦСКА