Репортаж 21 Януари 2022

Лудогорец със зрелищно реми с австрийци в Турция

Лудогорец и третият в Австрия Волфсбергер направиха много зрелищен мач, завършил 3:3. „Орлите“ играха прилично и благодарение най-вече на...

Лудогорец и третият в Австрия Волфсбергер направиха много зрелищен мач, завършил 3:3. „Орлите“ играха прилично и благодарение най-вече на индивидуалната си класа, стигнаха до равенството.

В първите минути Лудогорец стоеше по-добре на терена, като след удар на Сотириу и опит за изчистване на защитник на Волфсбергер, за малко топката не попадна във вратата на австрийците, срещайки гредата. След това обаче именно те взеха тотално инициативата и „орлите“ не се чувстваха комфортно на терена. Последва мигновен отговор на австрийците, които стигнаха до удар към вратата на Падн, но Барибо стреля високо над вратата. Малко по-късно Визингер също пробва късмета си, но и той бе неточен. След десетина минути Текпетей се озова на стрелкова позиция, но изстрелът му по диагонала премина покрай вратата. Защитата на разградчани бе колеблива и в 17-ата минута Волфсбергер поведе. Голяма грешка направи Оливие Вердон, Дарио Визингер му отне, напредна и намери непокрития Таи Барибо, който откри резултата. След това Волсфбергер тотално взе инициативата и стигна до втори гол. Точно половин час след началото на мача, Волфсбергер реализира втори гол. Този път той дойде след изпълнение на статично положение. Топката бе центрирана на далечната греда, където футболист на австрийците се вклини между двама бранители на Лудогорец и отклони към непокрития Визингер, който от два метра насочи топката в мрежата.

Само 3 минути след това „орлите“ стигнаха до гол, дело на Елвис Ману. Той обаче бе отменен заради засада. Все пак в края на първата част Лудогорец намали резултат. Този път голът на Ману бе зачетен. Бившият футболист на Фейенорд проби с лекота през центъра, заобиколи вратаря и прати кълбото в мрежата. През първата част играта на „орлите“ не бе блестяща, но отлично впечатление направи Доминик Янков, който на два пъти направи отлични пробиви.

Очаквано Анте Шимунджа заложи на изцяло нови 11 за второто полувреме. Това даде ефект и секунди след подновяването на играта разградчани бяха близо до гол. Гредата обаче спаси Волфсбергер, след лошо изчистване на Давид Гуганиг. В 55-ата минута, след центриране от корнер, футболистите на австрийците не успяха да изчистят добре и топката попадна в непокрития Мавис Чибота. Той стреля силно, но след рикошет последва нов корнер. Волфсбергер отговори почти веднага, стигайки до опасно положение. Шейху Диенг се озова на стрелкова позиция отдясно, стреля по диагонала, но в левия страничен стълб на вратата. В 71-ата минута резултатът стана 3:1 в полза на Волфсбергер, след като Шейху Диенг реализира. Топката бе центрирана в наказателното поле, където Георги Терзиев и младият вратар Дамян Христов не се разбраха. Това позволи на Диенг да направи 3:1.

Лудогорец обаче не се предаде, а много силно заиграха Футболист номер 1 на България Кирил Десподов и Рик Джонтан. В 81-ата минута Десподов центрира чудесно от корнер, а Ихинио Марин с глава прати топката под напречната греда на вратата. В 83-ата минута Лудогорец стигна до равенството след прекрасна атака. Десподов бе изведен отдясно от Каули, напредна и центрира много добре към Мавис Чибота. Крилото овладя с левия крак и с много добър финт успя да се освободи от бранител на Волфсбергер, а след това стреля мощно, за да не остави никакви шансове на противниковия страж – 3:3!

Лудогорец - Волфсбергер 3:3