Академия 28 Ноември 2021

Лудогорец U15 с убедително 4:0 над Етър

Лудогорец U15 постигна убедителна победа с 4:0 над връстниците си от Етър (Велико Търново). Мачът от XIV кръг на първенството в Елитната юношеска...

Лудогорец U15 постигна убедителна победа с 4:0 над връстниците си от Етър (Велико Търново). Мачът от XIV кръг на първенството в Елитната юношеска група до 15 години се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Момчетата на Димчо Ненов откриха още във 2-та минута. Исмет Хасан центрира от фланга, а Георги Пенев засече с глава и прати топката в мрежата. В 21-та минута Янко Ажуани бе повален в наказателното поле. Главният съдия посочи бялата точка, а извършилият нарушението играч на Етър бе изгонен с директен червен картон. Минута по-късно Филип Гигов реализира дузпата за 2:0. Първото полувреме завърши при този резултат.

В 42-та минута Александър Валеков направи резултата класически, след като засече центриране от ъглов удар на Исмет Хасан. В 55-та минута Филип Гигов оформи крайното 4:0. Той излезе сам срещу вратаря на гостите, преодоля го и реализира в опразнената врата.

Получи се здрав мач. Момчетата се постараха да завършат домакинските мачове за есенния полусезон с победа и добро представяне. До голяма степен играта им се получи. Разбира се, имаме своите слабости, по които трябва да продължим да работим. Хубавото в играта ни пък се нуждае от надграждане, коментира след последния съдийски сигнал старши треньорът Димчо Ненов.

U15: Лудогорец - Етър (Велико Търново) 4:0