Академия 17 Ноември 2021

Лудогорец U14 е на полуфинал за Купата на БФС

Лудогорец U14 елиминира връстниците си от Ботев (Пловдив) и ще продължи на полуфинал участието си в турнира за Купата на БФС. Момчетата на Росен...

Лудогорец U14 елиминира връстниците си от Ботев (Пловдив) и ще продължи на полуфинал участието си в турнира за Купата на БФС. Момчетата на Росен Маринов отстъпиха като домакини в мача реванш с 0:1, но отстраниха силния си съперник благодарение на победата с 2:0 в първия двубой  в Пловдив.

Двубоят, игран на един от терените в комплекса "Гнездо на орли", бе здрав, двуостър и оспорван до последния съдийски сигнал. Първата част завърши при нулево равенство. То се запази до 65-та минута, когато "канарчетата" успяха да отбележат след центриране от фал. Малко преди това Боян Иванов излезе сам срещу стража на съперника, но стреля слабо и ударът бе спасен.

Независимо от загубата сме доволни, защото преодоляхме съперник, който мнозина сочеха за фаворит в турнира. Момчетата се раздадоха, играха дисциплинирано и мъжки. С оглед показаното на терена равенството би било по-справедливо, но най-важното е, че сме на полуфинал, коментира след последния съдийски сигнал старши треньорът Росен Маринов.

U14: Лудогорец - Ботев (Пловдив) 0:1