Репортаж 13 Октомври 2012

Лудогорец показа характер за 2:2 срещу Рапид (Букурещ) (видео)

Лудогорец показа характер и навакса два гола пасив в контролата срещу Рапид (Букурещ).

Лудогорец показа характер и навакса два гола пасив в контролата срещу Рапид (Букурещ). Мачът, който се игра пред 1000 зрители на "Лудогорец Арена", завърши 2:2. Както Ивайло Петев обяви по-рано през седмицата, в двубоя участие взеха основно играчи, които намират по-рядко място в титулярния състав.

Гостите от Румъния поведоха в резултата в 13-ата минута. Тогава Йоница нахлу с дрибъл в наказателното поле и с точен удар изпрати топката зад Урош Голубович. Малко след това Лудогорец можеше да изравни. Бургзорг изведе Роман Безяк в чиста позиция, но нападателят стреля в аут. В 24-ата минута Рапид стигна до втори гол. Ильоски използва неразбирателство в отбраната на "орлите" и реализира за 0:2. В последните секунди на първата част Лудогорец върна едно попадение. Жуниор Кишада отлично се освободи от защитник на Рапид и с левия крак направи Петерсен безпомощен.

През второто полувреме Лудогорец имаше тотално превъзходство, като нападателите се надпреварваха да пропускат. Пред Кишада, Александров и Гела се откриха куп възможности, които не бяха реализирани. "Орлите" все пак се добраха до равенството три минути преди последния съдийски сигнал на Ахмед Ахмед. Франк Гела получи топката на линията на наказателното поле и с премерен шут опъна мрежата за крайното 2:2.

"Допуснахме голове след наши груби грешки. През второто полувреме обаче тотално надиграхме румънския тим и трябваше да победим", коментира треньорът Ивайло Петев.

ЛУДОГОРЕЦ - РАПИД 2:2

"Лудогорец Арена", 1000 зрители

ЛУДОГОРЕЦ: Голубович, Шоко (Кайсара), Моци, Мантула, Витиня, Костадинов, Александров, Бакалов (Иванов), Бургзорг, Безяк (Гела), Кишада (Барт)

Треньор: Ивайло Петев

РАПИД: Петерсен, Вайку, Уолъс, Орос, Милесавлевич, Григоре, Роман, Коман, Силва, Йоница, Ильоски, Печаня

Треньор: Йоан Сабау

Голмайстори: 0:1 Йоница (13), 0:2 Ильоски (24), 1:2 Кишада (45), 2:2 Гела (87)

Жълти картони: Костадинов, Барт

Главен съдия: Ахмед Ахмед