Академия 28 Юли 2021

Лудогорец U15 с класика над Цървена звезда на VIVACOM CUP

Лудогорец U15 победи с класическото 3:0 връстниците си от сръбския гранд Цървена звезда (Белград) във втория си мач от програмата на международния...

Лудогорец U15 победи с класическото 3:0 връстниците си от сръбския гранд Цървена звезда (Белград) във втория си мач от програмата на международния юношески турнир VIVACOM CUP.

Момчетата на Димчо Ненов откриха резултата в 16-та минута на двубоя. Наско Янев подаде на Кристиян Манушев, той намери добро продължение на атаката и Исмет Хасан прати топката в мрежата. Двата отбора се оттеглиха за почивка при този резултат.

През втората част "орлите" бяха още по-категорични. В 49-та минута Исмет Хасан асистира на Наско Янев, който се разписа за 2:0. Седем минути преди края на редовното време Георги Пенев реализира с глава за 3:0, след хубаво центиране от фланга на Светослав Тодоров.

Всички сме много доволни. Постигнахме престижна победа срещу силен съперник. След равенството вчера направихме всичко възможно да внесем нужните корекции в играта си и това до голяма степен се получи. Не бива обаче да хвърчим в облаците. Спечелихме този двубой, но, за да покажем, че сме отбор на ниво, трябва да сме постоянни, коментира старши треньорът Димчо Ненов след края на срещата.

В другия двубой от днешната програма на турнира румънците от Академия Хаджи победиха с 2:0 New stars от Северна Македония.

Утре "орлите" ще изиграят последния си трети мач, като техен съперник ще бъде Академия Хаджи.

VIVACOMCUP: Цървена звезда - Лудогорец 0:3