Репортаж 5 Октомври 2012

Неудържим Лудогорец отнесе Миньор с 3:0 и записа 13-та поредна победа

Лудогорец постигна убедителна победа над Миньор с 3:0. Това е 13-ти пореден успех на шампионите и осми от началото на първенството.

Лудогорец постигна убедителна победа над Миньор с 3:0. Това е 13-ти пореден успех на шампионите и осми от началото на първенството. Разградчани са само на 2 победи от подобряването на абсолютния рекорд в „А“ група. Марселиньо, Иван Стоянов и Мирослав Иванов се разписаха за Лудогорец. Головете на последните двама паднаха от дузпи за игра с ръка на Венцислав Василев и Бумела. Първият дори бе изгонен, след като изби от голлинията непозволено шут на Кишада.

Още от самото начало домакините, които излязоха в познатия си титулярен състав, овладяха инициативата и положенията пред Николай Банков се заредиха едно след друго. Мирослав Иванов и Иван Стоянов бяха първите футболисти на Лудогорец, пропуснали да открият резултата. В 20-ата минута реферът Мартин Богдев не посмя да отсъди дузпа за шампионите, след като Светослав Дяков бе повален в наказателното поле на Миньор. Малко след това Лудогорец поведе в резултата. След отлична контраатака по левия фланг Емил Гъргоров стигна до наказателното поле, с отличен финт елиминира двама играчи на перничани и подаде към връхлитащия Марселиньо. Бразилецът с премерен шут прати топката в мрежата и вдигна на крака публиката. След гола Лудогорец продължи да натиска и като по чудо не стигна до второ попадение. Куп пропуски направиха Иван Стоянов, Марселиньо и Емил Гъргоров. Минута преди края на първата част треньорът Ивайло Петев извади Емил Гъргоров заради леко разтежение и на негово място влезе Жуниор Кишада. Травмата на капитана не е тежка и той до няколко дни ще бъде напълно възстановен.

Втората част започна с поредния пропуск на Лудогорец. След добра атака през центъра Иван Стоянов бе изведен в чиста позиция, но шутът му срещна крак на играч на Миньор и топката разтресе горната греда. Мачът бе решен в 52-рата минута. Тогава след отлична атака на домакините Марселиньо намери Кишада в наказателното поле на перничани, бразилецът се освободи от защитник и стреля към опразнената врата, Венцислав Василев изби с ръка топката от голлинията. Реферът отсъди дузпа и показа червен картон на играча на Миньор. Зад топката застана Иван Стоянов, който на сбърка – 2:0. В 67-ата минута резултатът стана класически. Реферът Мартин Ботев отсъди втора дузпа за Лудогорец. След продължителна атака Йордан Минев получи топката в наказателното поле и опита центриране, но Бумела изби топката с ръка. Мирослав Иванов бе точен от бялата точка – 3:0. До края на мача шампионите се забавляваха, като пропуски направиха резервите Гела и Кишада.

"Като цяло съм доволен от днешното поведение на нашия отбор. Мисля, че през цялото време не дадохме големи шансове на противника. Създадохме доста чисти голови ситуации, но не успяхме да ги реализираме. Поредни три точки за нашия тим", заяви треньорът на Лудогорец Ивайло Петев.

ЛУДОГОРЕЦ - МИНЬОР 3:0

"Лудогорец Арена", 3000 зрители

Лудогорец: 91. Иван Чворович, 25. Йордан Минев, 80. Жуниор Кайсара, 5. Александър Барт, 33. Любомир Гулдан (82 - 27. Моци), 8. Станислав Генчев, 18. Светослав Дяков, 22. Мирослав Иванов (68 - 99. Франк Гела), 84. Марселиньо, 73. Иван Стоянов, 23. Емил Гъргоров (46 - 11. Жуниор Кишада)
Треньор: Ивайло Петев

Миньор: 1.Николай Банков, 2. Райчев, 3.Иван Михов, 5.Борислав Стойчев, 7. Милен Василев, 33.Том, 15. Ивайло Цветков, 17. Ванчо Траянов, 23. В. Василев, 42.Фарес Брахими, 59. Венцислав Иванов
Треньор: Николай Тодоров

Голмайстори: 1:0 Марселиньо (23), 2:0 Иван Стоянов (52 дузпа), 3:0 Мирослав Иванов (67)

Жълт картон: Бумела

Червен картон: В. Василев (52)

Главен съдия: Мартин Богдев