Репортаж 7 Май 2021

Лудогорец II пречупи Спортист в Своге

Лудогорец II наложи волята си над Спортист и го победи с 2:1 в Своге в мач от XXXI кръг на първенството във Втора лига. Момчетата на Тодор Живондов...

Момчетата на Тодор Живондов откриха в 28-та минута. Голът отбеляза Цветослав Петров. При този резултат завърши първото полувреме.

През второто разградчани успяха да удвоят преднината си в 75-та минута. Точен беше Георги Чукалов от дузпа. След попадението Спортист заигра по-офанзивно, а "орлите" се прибраха и търсеха своя шанс на контраатака. Такъв се откри пред Петър Георгиев, но той от чиста позиция не успя да порази целта. Деян Христов отбляза почетното попадение за домакините в 87-та минута, а сигурните действия в отбрана на Лудогорец II не позволиха на съперника да изравни.

Демонстрирахме желание и дисциплина на най-високо ниво. Момчетата се раздадоха докрай, за да вземем трите точки в Своге. За пореден път доказахме, че с воля, характер и стриктно следване на тактическия замисъл можем да победим всеки отбор в групата, коментира старши треньорът Тодор Живондов.

СПОРТИСТ (СВОГЕ)  -  ЛУДОГОРЕЦ II  1:2

0:1 Цветослав Петров (28)

0:2 Георги Чукалов (75 - дузпа)

1:2 Деян Христов (87)

Спортист: Стефано Кунчев, Мартин Михайлов, Борислав Христов, Галин Ташев, Стивън Славков, Богомил Богомилов, Кристиян Кочилов (15 - Валентин Йосков), Джулио Чарлов (40 - Ваньо Иванов), Кирил Янакиев (67 - Владислав Цеков), Томи Костадинов, Деян Христов

Лудогорец II: Владимир Русанов, Илкер Будинов (46 - Кристиян Райчев), Владислав Найденов (62 - Петър Георгиев), Цветослав Петров, Хюсеин Кельовлуев (68 - Георги Чукалов), Тихомир Димитров, Александър Ганчев, Бранимир Костадинов, Велислав Минков, Методий Стефанов (79 - Георги Вълчев), Димитър Илиев