Репортаж 19 Април 2021

Пропусната дузпа раздели Лудогорец II от трите точки в Симитли

Лудогорец II стигна само до равенство 1:1 при гостуването си в Симитли на местния Септември за мача от XXVIII кръг на първденството във Втора лига....

Лудогорец II стигна само до равенство 1:1 при гостуването си в Симитли на местния Септември за мача от XXVIII кръг на първденството във Втора лига. Момчетата на Тодор Живондов имат основания да съжаляват, че не стигнаха до победата, защото пропуснаха дузпа.

През първата част играта се развиваше предимно между двете наказателни полета. Головите ситуации липсваха и закономерно двата тима се оттеглиха за почивка при нулево реми.

Домакините първи стигнаха до гол. В 65-та минута Даниел Гогов реализира отсъдената в полза на Септември дузпа за 1:0. Шест минути по-късно "орлите" също получиха правото да изпълнят наказателен удар. Цветослав Петров обаче не успя да отбележи от бялата точка. Лудогорец притисна домакините и отбраната им започна да греши. Чисти ситуации за попадение се откриха пред Георги Чукалов, Алекс Ганчев и Бранимир Костадинов, но те пропуснаха. Във втората минута на добавеното време Бранимир Костадинов успя да прати топката в мрежата за крайното 1:1.

Доволен съм само от играта, която показахме след гола на Септември. Тогава момчетата демонстрираха дух, воля и характер. Създаваха ситуации, пропускаха, но се бориха докрай, за което ги поздравявам, коментира след края на срещата старши треньорът Тодор Живондов.

СЕПТЕМВРИ (СИМИТЛИ) - ЛУДОГОРЕЦ II  1:1

1:0 Даниел Гогов (65 - дузпа)

1:1 Бранимир Костадинов (90 + 2)

Септември: Филип Димитров, Кирил Грозданов (88 - Здравко Карадачки), Йоан Петров (78 - Емил Петров), Китан Василев (88 - Кирил Мутавджийски), Крум Николов, Кристиян Михайлов,  Илия Мунин, Николай Стоилков, Христо Иванов (78 - Борислав Вакадинов), Анатоли Лулейски ) (58 - Даниел Гогов), Тодор Траянов

Лудогорец: Владимир Русанов, Илкер Будинов, Владислав Найденов, Велислав Минков (67 - Кристиян Райчев), Цветослав Петров ), Тихомир Димитров, Александър Ганчев, Методий Стефанов (67 - Георги Чукалов), Димитър Илиев, Хюсеин Кельовлуев (58 - Петър Георгиев), Бранимир Костадинов