Академия 10 Април 2021

Лудогорец U19 подчини Черно море с 2:1

Лудогорец U19 победи с 2:1 връстниците си от Черно море (Варна). Мачът от XXIII кръг на първенството в Елитната юношеска група до 19 години се игра...

Лудогорец U19 победи с 2:1 връстниците си от Черно море (Варна). Мачът от XXIII кръг на първенството в Елитната юношеска група до 19 години се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Момчетата на Захари Сираков откриха в 27-та минута. Голът отбеляза Емил Кьосов, който успя да пресече пас в половината на гостите, напредна и реализира. До почивката нямаше други попадения и "орлите" се оттеглиха с гол аванс.

Второто полувреме започна добре за Лудогорец. Удар на Хидает Хюсеин бе спрян с ръка в наказателното поле и главният съдия посочи бялата точка. Хюсеин вкара от назателния удар и удвои аванса на разградчани в 51-та минута. Малко по-късно удар на Димитър Василев срещна гредата. "Моряците" върнаха един гол в 57-та минута. До края на срещата те търсиха изравняване, но отбраната на "орлите" се справи и не допусна втори гол.

Доволен съм от играта до гола за Черно море. След него загубихме ритъм. Момчетата заслужават поздравления, защото се бориха докрай и спечелихме трите точки срещу един от най-сериозните съперници в групата, коментира след последния съдийски сигнал старши треньорът Захари Сираков.

U19: Лудогорец - Черно море 2:1