Академия 24 Юли 2020

Лудогорец U15 и U14 с победи над Национал в контроли

Юношите на Лудогорец от възрастовите групи U15 и U14 спечелиха контролите с връстниците си от Национал. По-големите момчета, водени от Емилиян...

Юношите на Лудогорец от възрастовите групи U15 и U14 спечелиха контролите с връстниците си от Национал. По-големите момчета, водени от Емилиян Петров, надделехя с 1:0, а по-малките, със старши треньор Васил Чергов, се наложиха с 2:0. Мачовете се играха в Трявна.

Единственото попадение за  U15 отбеляза централният нападател Филип Гигов в добавеното време на втората част. Таранът се разписа с глава след остра флангова атака и хубаво центриране на Антон Попов. Четири минути преди попадението "орлите" бяха останали с човек по-малко на терена, след директен червен картон за бранител в зелено.

Момчетата на Васил Чергов отбелязаха своите два гола през първата част. Наско Янев откри в 14-та минута, след асистенция на Кристиян Николаев. В 25-та минута двамата си размениха ролите, като Янев даде головия пас, а Николаев реализира.

Направихме добра контрола, срещу силен съперник. Мсля, че стояхме по-добре през по-голямата част от срещата, показахме тактическа дисциплина и кондиция на ниво, коментира след последния съдийски сигнал Емилиян Петров.

Мачът бе много полезен за нас. Контролирахме играта и не дадохме много шансове на съперника. Можеше да отбележим и повече голове, но не винаги успявахме да завършим по най-добрия начин иначе хубави атаки, бе коментарът на Васил Чергов.