Репортаж 2 Март 2020

Лудогорец II победи и Спартак Варна

Лудогорец II победи Спартак (Варна) с 1:0 и записа трета поредна пролетна победа от подновяването на надпреварата във Втора лига. Мачът от XI кръг на...

Лудогорец II победи Спартак (Варна) с 1:0 и записа трета поредна пролетна победа от подновяването на надпреварата във Втора лига. Мачът от XXI кръг на първенството се игра на стадион "Гнездо на орли".

През първото полувреме нямаше много ситуации за гол, като по-често напрежението бе пред вратата на гостите. в В 19-та минута Петър Караангелов центрира в наказателното поле и Бранимир Костадинов засече с глава, но край вратата. В 29-та минута, след корнер, Пeтър Генчев скочи най-високо, но топката отново не попадна в очертанията на вратата. В 36-та минута Джоди Лукоки изпълни пряк свободен удар, но стреля над напречната греда. Двата тима се оттеглиха за почивка при нулево реми.

В 55-та минута Димитър Митков шутира от границите на наказателното поле, но вратарят на варненци Християн Славов спаси. В 66-та минута обаче стражът бе безпомощен. Илкер Будинов центрира отляво, а Димитър Митков ефектно засече в мрежата за 1:0. В 76-та минута Лукоки изведе отлично Хюсеин Хюсеинов, но бързакът прати топката встрани от целта.

Радвам се, че моята прогноза се сбъдна. Казах, че победим ли Локомотив (София), ще вземем две победи от двубоите със Спартак (Плевен) и Спартак (Варна). Оказах се прав. Поздравявам футболистите за показаното желание. Като игра има още много какво да се желае, но съм сигурен, че момчетата тепърва ще израстват, коментира след последния съдийски сигнал Тодор Живондов.

ЛУДОГОРЕЦ II - СПАРТАК (ВАРНА) 1:0

1:0 Димитър Митков (66)

Лудогорец II: Владимир Русанов, Илкер Будинов, Методий Стефанов (62 - Цветомир Петров), Преслав Петров (капитан), Петър Генчев, Серкан Юсеин, Петър Караангелов, Димитър Илиев, Бранимир Костадинов (59 - Хюсеин Хюсеинов), Джоди Лукоки (85 - Велислав Минков), Димитър Митков

Спартак Варна: Християн Славов, Джеричио Валънтайн, Лионел Самба, Мирослав Георгиев, Венцислав Гурков, Кристиан Върбанов, Рангел Абушев (66 - Николай Томов), Мартин Ачков, Янаки Смирнов (капитан), Христо Иванов (24 - Архан Исуф), Стефан Иванов

Лудогорец II - Спартак (Варна) 1:0