Академия 23 Февруари 2020

Лудогорец U15 победи Асти АБ в Хасково с 2:1

Лудогорец U15 победи с 2:1 връстниците си от Асти АБ в Хасково в мач от XVI кръг на първенството в Елитната юношеска група до 15 години. Момчетата на...

Момчетата на Емил Георгиев откриха в 11-та минута. Разписа се Емил Панов с плътен удар от дистанция. Малко след това Йоан Кирев излезе в добра позиция, но не успя да реализира. Полувремето завърши при този резултат.

В самото начало на второто полувреме, в 41-та минута, Никола Георгиев удвои. След това добри ситуации пропуснаха Йоан Киров на три пъти и Стивън Вълчев. В края на срещата домакините успяха да върнат един гол.

Имахме пълен котрол върху мача, владеехме и разигравахме добре топката. Жалко, че създадохме толкова положения за гол, а реализирахме само два, коментира след края на срещата Емил Георгиев.

Срещу Асти АБ (Хасково) Лудогорец U15 игра в състав: Омут Хабил, Емил Панов, Александър Георгиев, Георги Караиванов, Кристиян Иванов, Петър Петров, Никола Георгиев, Радослав Мутафов, Васил Тошев, Костадин Белалиев, Йоан Киров  (Петър Кирев, Стивън Вълчев, Янаки Костов, Костадин Макрополиев).