Академия 5 Ноември 2019

Лудогорец U18 продължава напред за Купата на БФС след 3:1 над Берое

Лудогорец U18 отбеляза 3 гола срещу Берое в реванша от осминафиналната фаза на турнира за купата на БФС. В първия двубой "орлите" разгромиха Берое с...

Лудогорец U18 отбеляза 3 гола срещу Берое в реванша от осминафиналната фаза на турнира за купата на БФС. В първия двубой "орлите" разгромиха Берое с 0:3 в Стара Загора.

Гостите от Берое влязоха по-добре в двубоя и успяха да поведат в  5-ата минута, след удар от далечна дистанция.

Момчетата на Стефан Славов не закъсняха и в 21-ата минута резултатът бе изравнен 1:1. Това се случи след като Георги Маджаров бе повален в наказателното поле и Сидает Хюсеин реализира отсъдената дузпа. Резултатът до края на първото полувреме остана равен.

В 58-ата минута "орлите" стигнаха до второ попадение. Стилян Спасов изкочи зад противниковата защита и хладнокръвно реализира за 2:1. Точка на спора сложи Хакъ Хакиев в 83-та минута като вкара гол с глава.

Играхме срещу един добре балансиран отбор и като цяло съм доволен от тактическата дисциплина и себераздаването на футболистите. Има какво още да се подобрява в играта ни, но след тези две безапелационни победи мога само да поздравя момчетата, коментира след последния съдийски сигнал Стефан Славов.

Срещу Берое (Стара Загора) Лудогорец U18 игра в състав: Дамян Христов, Георги Маджаров,  Алекс Луканов,  Валентин Цветанов, Тодор Миленов, Димитър Михалев, Даниел - Виктор Кънчев, Петър Георгиев, Хидает Хюсеин, Георги Николов, Стилиян Спасов, (Димитър Господинов, Росен Иванов, Онур Чолак, Хакъ Хакиев).