Академия 6 Октомври 2019

Лудогорец U19 направи 1:1 с Черно море

Лудогорец U19 завърши с равенство 1:1 мача си срещу Черно море Варна от IX кръг на първенството в Елитната юношеска група до 19 години. Двубоят се...

Лудогорец U19 завърши с равенство 1:1 мача си срещу Черно море Варна от IX кръг на първенството в Елитната юношеска група до 19 години. Двубоят се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли". Момчетата на Стефан Славов могат да съжаляват за трите точки, защото водеха до 82-та минута.

"Орлите" изиграха добро първо полувреме и откриха в 16-та минута чрез Мартин Русков. Той бе най-съобразителен при едно центриране от ъглов удар. До почивката разградчани имаха и други добри ситуации, но не успяха да се възползват от тях.

През втората част възпитаниците на Стефан Славов отстъпиха инициативата на своя съперник. Те се бранеха добре, но в 82-та минута главният съдия отсъди дискусионен фал в полза на "моряците", а техен футболист успя да изпълни точно и да изравни за крайното 1:1.

През първото полувреме играхме на ниво, владеехме топката, контролирахме събитията на терена и създадохме добри възможности за гол. През второто, необяснимо за мен, изглеждахме по съвсем различен начин. Вероятно рано решихме, че сме спечелили. За отбелязване е, че в срещата взеха участие много момчета от набор 2002, тъй като наши състезатели играха за Б отбора в събота, коментира след последния съдийски сигнал Стефан Славов.

Срещу Черно море (Варна) Лудогорец U19 игра в състав: Владимир Русанов, Никола Ганчев, Алекс Ганчев, Димитър Жеков, Мартин Русков, Алекс Луканов, Георги Бабалиев, Николай Георгиев, Владислав Найденов, Георги Николов, Петър Георгиев (Димитър Михалев, Хидает Хюсеин, Валентин Цветанов, Преслав Петков).