Академия 29 Септември 2019

Лудогорец U15 победи с 1:0 Спартак 1919 в Плевен

Лудогорец U15 победи с 1:0 Спартак 1919 в Плевен, в мача от VII кръг на първенството в Елитната юношеска група до 15 години. През първото полувреме...

През първото полувреме играта се водеше между двете наказателни полета. Головите положения липсваха и съперниците се оттеглиха за почивка при нулево реми.

Момчетата на Емил Георгиев откриха резултата още в първата минута на втората част. Точен след шут от дистанция бе Петър Атанасов. До края на срещата "орлите" създадоха доста проблеми на отбраната на съперника, като Петър Кирев и Йоан Киров излязоха очи в очи с вратаря, но не успяха да поразят целта.

Контролирахме мача през цялото време. През втората част заиграхме по-бързо и по-точно, за да стигнем до победата. В последните минути допуснахме съперникът да ни засипе с високи центрирания, но се справихме, коментира след последния съдийски сигнал Емил Георгиев.

Срещу Спартак 1919 (Плевен) Лудогорец U17 игра в състав: Умут Хабил, Емил Панов, Георги Караиванов, Александър Георгиев, Кристиян Иванов, Петър Атанасов, Николай Георгиев, Радослав Мутафов, Петър Кирев, Васил Тошев, Стивън Вълчев (Йоан Киров, Костадин Белалиев, Дакарай Трой, Денис Кехайов).