Репортаж 25 Септември 2019

Лудогорец на 1/8 финал за Купата след 4:1 над Нефтохимик

Лудогорец се изпоти, преди да постигне своето – 4:1 над Нефтохимик, класирало шампионите на 1/8-финал за Купата на България. Дебют записа най-новото...

Лудогорец се изпоти, преди да постигне своето – 4:1 над Нефтохимик, класирало шампионите на 1/8-финал за Купата на България. Дебют записа най-новото попълнение на „орлите“ - Талеб Тауата.

Първата добра възможност дойде след едва 120 секунди. Тогава Битон можеше да вкара. В 7-ата минута пред вратата на Нафтата се разрази истинска буря. Първо Дяков нацели гредата с удар от около 20 метра, след това Росен Андонов отрази добавката на Жоржиньо, а за финал с общи усилия бе отразен и изстрел на Икоко. В 12-ата минута Нефтохимик откри. Голът отбеляза Радослав Апостолов, който направи страхотен рейд. Той елиминира Дяков, Икоко и Терзиев и с прецизен удар не остави шансове на Пламен Илиев.

В 16-ата минута Апостолов се озова на добра позиция и би, но Илиев спаси. Отговорът на Лудогорец дойде в 20-ата минута. Тогава Чибота се озова на чиста позиция, но не уцели вратата. Малко след това Ради Апостолов почти си вкара автогол, но гредата го спаси. Битон пък качи топката върху напречната греда с удар веднага след това. В 25-ата минута израелецът нацели отново напречната греда, но този път след намеса на Росен Андонов. След половин час игра контузия получи Димо Бакалов, който бе заменен от Джоди Лукоки. Фаул на Цветан Филипов пък не затрудни Пламен Илиев в края на първата част.

В началото на втората част Апостолов подаде за Галин Димов, чийто удар обаче бе отразен от Илиев. В 53-ата минута Лудогорец изравни. Горалски нахлу в наказателното поле и даде към Жоржиньо, който с пета върна към Чибота. За конгоанеца не бе проблем да реализира отблизо – 1:1. В 60-ата минута бургазлии рухнаха. Ради Апостолов върна лошо топката, Лукоки я взе, напредна и без напрежение вкара втори гол.

В 73-ата минута на стадиона в Созопол бе реализиран гол, какъвто рядко виждаме по нашите терени. Дяков изведе Лукоки отдясно, а юношата на Аякс центрира за Чибота. Новото попълнение вкара с удар тип „скорпион“ и обра овациите на публиката. В добавеното от съдията продължение Чибота успя да заформи своя хеттрик в мача за крайното 4:1.

Срещата бе изгледана от бившия треньор на двата тима Димитър Димитров-Херо.

НЕФТОХИМИК – ЛУДОГОРЕЦ 1:4

1:0 Радослав Апостолов (12')
1:1 Мавис Чибота (53')
1:2 Джоди Лукоки (60'
1:3 Мавис Чибота (76'
1:4 Мавис Чибота (90 + 2')

НЕФТОХИМИК: Росен Андонов, Пламен Тенев, Атанас Ташолов, Цветан Чахов, Йолиян Милков, Мирослав Радев (65 - Цачев), Галин Димов, Радослав Апостолов, Цветан Филипов (52 - Георгиев), Боримир Карамфилов (55 - Почански), Иван Колев;

ЛУДОГОРЕЦ: Пламен Илиев, Джордан Икоко, Георги Терзиев, Козмин Моци, Талеб Тауата, Светослав Дяков (81 - Иван Йорданов), Яцек Горалски, Жоржиньо (73 - Илкер Будинов), Дан Битон, Мавис Чибота, Димо Бакалов (30 - Джоди Лукоки);