Репортаж 29 Юни 2012

Лудогорец победи австрийци с 10:0

Лудогорец постигна внушителна победа с 10:0 над аматьорския австрийски отбор Ватенс Сваровски във втората си контрола на австрийска земя.

Лудогорец постигна внушителна победа с 10:0 над аматьорския австрийски отбор Ватенс Сваровски във втората си контрола на австрийска земя. Отборът на Сваровски, който играе в регионалната австрийска лига, се оказа твърде лесен съперник за българския шампион, който без особени усилия вкара 10 гола за 90 минути, а дори можеше да реализира и повече, ако не бяха няколко пропуска.

До 60-а минута на терена се появиха всички записани резервни футболисти, които поиграха срещу тима на Сваровски.До почивката шампионите вече бяха вкарали 6 гола, дело на Иван Стоянов (1'), два на Марселиньо (8', 33'), два на Емил Гъргоров (21', 42') и един на Любомир Гулдан (37').След почивката резервните футболисти на Лудогорец почакаха 20 минути преди да отбележат седмия гол във вратата на австрийците. Той бе дело на Георги Костадинов в 65-а минута. След него се разписаха Теро Мантула в 77-а и юношата Диян Димитров в 82-а, а крайното 10:0 оформи Франк Гела в 83-а минута. В края на мача футболистите на Сваровски имаха шанс да отбележат почетен гол, но не успяха и двубоят завърши 10:0.

Състав на Лудогорец: Чворович, Минев, Барт, Гулдан, Кайсара, Иванов, Стоянов, Генчев, Дяков, Марселиньо, Гъргоров (в 45-ата минута влизат Кишада, Гела, Бургзорг, Тунчев, Шоко, Мантула, в 55-ата минута влизат Витиня, Костадинов и Александров, в 59-ата минута влизат Аргилашки и Димитров).