Репортаж 17 Юли 2019

Лудогорец отпадна от Шампионската лига

Лудогорец загуби с 2:3 от Ференцварош в реванша от предварителния кръг на Шампионската лига и продължава участието си във втория предварителен кръг...

Лудогорец загуби с 2:3 от Ференцварош в реванша от предварителния кръг на Шампионската лига и продължава участието си във втория предварителен кръг на Лига Европа. Там "орлите" ще срещнат исландския Валур Рейкявик.

Мачът, който се игра пред 9000 зрители в Разград, започна със ситуация пред вратата на Ренан. Джордан Икоко не бе убедителен край ъгловто флагче и извърши нарушение срещу футболист на Ференцварош. Последва центриране в наказателното поле, където никой от бранителите на „орлите” не успя да играе с топката, тя стигна до Харатин, който обаче стреля с глава над вратата. В 17-ата минута гостите от Ференцварош успяха да поведат в резултата след изпълнение на статично положение. Унгарците стигнаха до корнер вляво от Ренан дос Сантос, последва центриране на далечната греда, където Харатин бе оставен абсолютно непокрит и с глава успя да насочи топката в мрежата за 1:0. Домакините опитаха да отговорят почти светкавично. Само две минути след откриването на резултата пред Марселиньо се откри великолепен шанс да стреля от фаул. Швиерчок бе съборен на границата на наказателното поле, а с изпълнението на прекия свободен удар се нагърби бразилецът. Марселиньо стреля технично над вратата, но топката се отби от десния страничен стълб. Малко след това гостите поведоха с 2:0. След грешка в отбрана Зубков открадна топката и напредна отдясно. Последва пас към Михал Шкварка в наказателното поле, който бе пресрещнат от Терзиев, но въпреки това успя да прати топката в мрежата от малък ъгъл. Шампионите обаче не паднаха духом. Три минути след втория гол за Ференцварош, Лудогорец намали. След центриране от корнер Георги Терзиев бе най-съобразителен в наказателното поле и с глава успя да се разпише, за да запази шансовете на своя тим в двубоя. Последваха силни минути за разградчани. Марселиньо получи нова възможност да стреля от пряк свободен удар. Този път бразилецът заложи на нестандартно изпълнение, стреляйки под стената, но този път не намери рамката на вратата. В 28-ата минута тимът на Лудогорец пропиля „златен” шанс да изравни резултата. Разградчани стигнаха до дузпа, след като капитанът на гостите Ловренчич задържа в наказателното поле Якуб Швиерчок. Самият поляк застана зад топката, но наивното му изпълнение струва скъпо на Лудогорец. Швиерчок заложи на изпълнение тип „Паненка” и сгреши. Слабият му удар бе спасен от вратаря на гостите, който изби в корнер.

На почивката Стойчо Стоев извади Якуб Швиерчок, пускайки на негово място Клаудиу Кешеру. Началото на втората част обаче бе повече от кошмарно за домакините. Само три минути след подновяването на играта, тимът на Ференцварош заби трети гол във вратата на Лудогорец. Шкварка изведе Токмак Нгуен отляво, който премина покрай Джордан Икоко, нахлу в наказателното поле, където пробва техничен удар. След рикошет в тялото на Яцек Горалски, топката залъга Ренан дос Сантос и попадна във вратата за 3:1 в полза на гостите. В 69-ата минута Лудогорец успя да намали. След поредната атака към вратата на Ференцварош, топката бе центрирана отляво, футболист на домакините не успя да стигне до нея, тя тупна коварно и се отби в крака на Марсел Хейщер, който си реализира нелеп автогол. Няколко минути преди края надеждите на Лудогорец бяха окончателно убити след безразсъдните действия на Козмин Моци. Румънският бранител извърши фаул в центъра на терена и получи директен червен картон.

ЛУДОГОРЕЦ – ФЕРЕНЦВАРОШ 2:3

0:1 Харатин (17')
0:2 Шкварка (21')
1:2 Терзиев (24')
1:3 Токмак (48')
2:3 Хейщер (69') - автогол

ЛУДОГОРЕЦ: Ренан, Недялков, Моци, Терзиев, Икоко (64 - Сисиньо), Дяков, Горалски, Чибота, Марселиньо (64 - Дан Битон), Жоржиньо, Шверчок (46 - Кешерю)

ФЕРЕНЦВАРОШ: Дибус, Ловренчич, Блажич, Двали, Хейщер, Ихнатенко (57 - Шигер), Харатин, Шкварка, Зубков, Нгуен (61 - Варга), Пришкин (73 - Ландзафаме)