Академия 7 Април 2019

Лудогорец U17 разгроми Монтана с 10:0

Лудогорец U17 разгроми Монтана с 10:0 в мача от XXII кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години. Двата отбора премериха сили на...

Лудогорец U17 разгроми Монтана с 10:0 в мача от XXII кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години. Двата отбора премериха сили на изкуствения терен в комплекса "Гнездо на орли".

Момчетата на Стефан Славов категорично превъзхождаха своя съперник и доминацията им намери израз в крайния резултат. През първата част те отбелязаха три попадения. Техни автори станаха Станислав Пемперски, Хидает Хюсеин и Калоян Симеонов, съответно в 2-та, 19-та и 37-та минута.

През втората част "орлите" добавиха цели 7 попадения в своя актив. Хидает Хюсеин оформи хеттрик, след като реализира в 55-та и 82-та минута. Стефан Статев се разписа в 62-та и 75-та минута, а Калоян Симеонов, Георги Николов и Стилиян Спасов  съответно в 57-та, 70-та и 85-та минута.

Съперникът определено не показа големи достойнства в играта си и победата ни бе закономерна и напълно заслужена. Можехме да отболежим и повече голове, но не винаги бяхме достатъчно концентрирани при последния пас и завършващия удар. Дано продължаваме да играем все така убедително и резултатно, коментира след последния съдийски сигнал Стефан Славов.

Срещу Монтана Лудогорец U17 игра в състав: Дамян Христов, Иво Ангелов, Алекс Луканов, Валентин Цветанов, Анастас Пемперски, Даниел-Виктор Кънчев, Петър Георгиев, Стефан Статев, Георги Николов, Хидает Хюсеин, Калоян Симеонов (Мартин Петков, Димитър Михалев, Стилиян Спасов, Георги Маджаров).