Академия 31 Март 2019

Лудогорец U15 вкара 4 безответни гола на Черноморец в Бургас

Лудогорец U15 стигна до убедителна победа с 4:0 като гост на Черноморец (Бургас) в мача от XXI кръг на първенството в Елитната юношеска група до 15...

Лудогорец U15 стигна до убедителна победа с 4:0 като гост на Черноморец (Бургас)  в мача от XXI кръг на първенството в Елитната юношеска група до 15 години. Момчетата на Христо Господинов отбелязаха по два гола във всяко от полувремената.

Димитър Иванов откри резултата в 14-та минута. Той стигна пръв до топката, след центриране от корнер. В 25-та минута Йоан Йорданов проби по левия фланг, надбяга прекия си пазач и от аутлинията върна към Радослав Захариев, който овладя добре и прати топката в далечния ъгъл за 2:0.

"Орлите" реализираха третото си попадение в 53-та минута. След фал вратарят на домакините не се намеси добре, топката бе върната от аутлинията и цетралният нападател Петко Петков я засече в мрежата. В 66-та минута в прегръдките на съотборниците си се оказа и влезлият като смяна Мартин Мартинов. Той бе изведен добре очи в очи с вратаря на Черноморец и пусна топката покрай него за 4:0.

Теренът не ни позволи да покажем най-доброто, на което сме способни. Въпреки това момчетата се справиха. Освен, че отбелязаха 4 гола, те доминираха през цялото време на двубоя. Можеше да вкараме и повече попадение, но като цяло съм доволен от показаното, коментира след последния съдийски сигнал Христо Господинов.

Срещу Черноморец (Бургас) Лудогорец U15 игра в състав: Християн Стоянов, Ивайло Гущеров, Месин Салим, Ибрям Хабил, Александър Занков, Любослав Маринов, Димитър Иванов, Радослав Захариев, Тончо Георгиев, Йоан Йорданов, Петко Петков (Мартин Мартинов, Георги Янев, Димитър Игнатовски).