Академия 24 Март 2019

Лудогорец U14 победи с 1:0 Левски (София) за купата на БФС

Лудогорец U14 завоюва важна победа с 1:0 над Левски (София) в първия мач между двата тима от полуфиналната фаза на турнира за купата на БФС. Мачът се...

Лудогорец U14 завоюва важна победа с 1:0 над Левски (София) в първия мач между двата тима от полуфиналната фаза на турнира за купата на БФС. Мачът се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Двата отбора изиграха двуостър мач, в който головите положения не бяха много. Първото полувреме завърши при нулево реми.

През втората част момчетата на Емил Георгиев дочакаха своя шанс в 54-та минута и с гол на Петър Кирев поведоха с 1:0. Гостите опитаха да упражнят натиск, но "орлите" действаха сигурно и не допуснаха изравняване.

Реваншът е на 2 април в София.

Доволен съм от момчетата, които показаха дисциплина и дух. Съперникът разполага с по-ръстови и физически здрави играчи, но ние противодействахме, както трябва. Победата с 1:0 е ценна, но не ни дава някакво кой знае какво предимство преди реванша. Шансовете си остават 50 на 50. От нас и играта, която покажемв столицата, зависи дали ще успеем да преодолеем Левски и да стигнем до финала, коментира след последния съдийски сигнал Емил Георгиев.

Срещу Левски (София) Лудогорец U14 игра в състав: Омут Хакиф, Александър Георгиев, Георги Караиванов, Кристиян Иванов, Петър Атанасов, Васил Тошев,Стивън Вълчев, Никола Георгиев, Радослав Мутафов, Петър Кирев (Божидар Митев, Костадин Белалиев)