Академия 17 Март 2019

Лудогорец U17 разгроми Левски-Раковски със 7:0

Лудогорец U17 изигра много силно второ полувреме срещу връстниците си от Левски-Раковски и ги победи със 7:0. Мачът от XX кръг на първенството в...

Лудогорец U17 изигра много силно второ полувреме срещу връстниците си от Левски-Раковски и ги победи със 7:0. Мачът от XX кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Момчетата на Стефан Славов поведоха с 1:0 още в 1-та минута на срещата, като точен бе Калоян Симеонов. До края на първата част не паднаха други попадения.

За сметка на това, през втората, "орлите" се развихриха и отбелязаха 6 гола. Второто попадение реализира Калоян Симеонов в 55-та минута. В 60-та точен за 3:0 бе Анастас Пемперски. Девет минути по-късно името си сред реализаторите записа Хидает Хюсеин. В 71-та минута гостите си вкараха автогол за 5:0. Шестият гол прадна в 79-та минута и бе много красив. Стилиян Спасов прати топката в мрежата с прехвърлящ удар от около 35 метра. За 7:0 се разписа Валентин Цветанов.

Доволен съм само от играта ни през второто полувреме. През първото не бяхме на нужното ниво, защото с лекота пропиляхме поне 5 чисти ситуации и не решихме двубоя по-рано. Срещу друг съперник това може да ни изиграе лоша шега, коментира Стефан Славов след последния съдийски сигнал.

Срещу Левски-Раковски Лудогорец U17 игра в състав: Дамян Христов, Ивелин Ангелов, Алекс Луканов, Валентин Цветанов, Анастас Пемперски, Димитър Михалев, Стефан Статев, Росен Иванов, Калоян Симеонов, Петър Георгиев, Хидает Хюсеин (Георги Маджаров, Хакъ Хакиев, Онур Чолак, Стилиян Спасов)