Репортаж 3 Март 2019

Лудогорец загря за дербито с Левски с победа над Ботев (Вр)

Лудогорец победи с 2:0 Ботев (Вр) в мач от XXIV кръг на Първа професионална лига. Това бе първа пролетна победа за шампионите, които до момента...

Лудогорец победи с 2:0 Ботев (Вр) в мач от XXIV кръг на Първа професионална лига. Това бе първа пролетна победа за шампионите, които до момента записаха два равни и една загуба. Така "орлите" запазват преднината си от пет точки на върха седмица преди дербито с Левски на стадион "Георги Аспарухов". Двубоят ще се запомни с официалния дебют на две от новите попълнения на Лудогорец - Серкан Юсеин, който започна титуляр, и Станислав Манолев, заменил Сисиньо през първото полувреме.

Преди мача феновете на домакините опънаха огромен трибагреник и транспарант, изобразяващ паметника на връх Шипка. Така публиката отбеляза националния празник.

Първото положение дойде в 5-ата минута, когато Марселиньо стреля право в Краси Костов от пряк свободен удар. В 15-ата минута Кешерю бе много близо до гол. Попа центрира добре отляво, но неговият сънародник не успя да засече с глава. Секунди след това Едгар Тур центрира отдясно, топката стигна до непокрития Антон Огнянов. Той обаче не успя да уцели вратата. Същото стори пет минути след това и Даниел Генов.

В 27-ата минута дебют за Лудогорец записа Станислав Манолев. Той замени контузилия се Сисиньо. В 33-ата минута „орлите“ поведоха! Серкан Юсеин даде добър диагонален пас към Манолев. Той чукна за Марселиньо. Бразилецът центрира към Козмин Моци, който с чудесен удар с глава не остави шансове на Краси Костов – 1:0! След четири минути Попа бе близо до гола след отличен пас на Марселиньо, но рикошет го спря. Шест минути след първото попадение, Лудогорец стигна и до второ. Бърза многоходова атака завърши с пас на Марселиньо към Кешерю. Румънският голмайстор нагласи топката на силния си ляв крак и с чудесен удар от около 20 метра вкара за 2:0!

Втората част започна с натиск на „орлите“. В 55-ата минута Марселиньо даде добре на Кешерю, като ударът му с десния крак бе спасен от Краси Костов. В търсене на гол наставникът на Ботев (Вр) Сашо Ангелов пусна тарана Мирослав Будинов и дебютантът Милан Вушурович. В 63-ата минута Домовчийски стреля мощно с левия крак, а Пламен Илиев спаси добре, избивайки в корнер. В 80-ата минута Манолев изведе отлично резервата Якуб Шверчок, той преодоля вратаря, но след това не уцели вратата. В ответната атака Мирослав Будинов остана сам срещу Пламен Илиев и го прехвърли, но топката не влезе във вратата.

Пет минути преди края на срещата Антон Недялков изстреля истински снаряд с десния крак, но напречната греда го спря от истински шедьовър. В продължението на срещата Шверчок направи още един пропуск.

ЛУДОГОРЕЦ - БОТЕВ (ВРАЦА) 2:0

1:0 Козмин Моци (33')
2:0 Клаудио Кешерю (38')

ЛУДОГОРЕЦ: Пламен Илиев, Антон Недялков, Сисиньо (27 - Станислав Манолев), Абел Анисе, Драгош Григоре, Клаудио Кешерю (77 - Якуб Шверчок), Козмин Моци, Адриан Попа, Марселиньо, Джоди Лукоки, Серакан Юсеин (68 - Лукас Саша)

БОТЕВ: Красимир Костов, Андреас Васев, Антон Огнянов (59 - Милан Вушурович), Валери Домовчийски, Георги Вълчев, Даниел Генов, Едгар Тур (46 - Мирослав Будинов), Илия Миланов, Йордан Апостолов, Мартин Кавдански, Симеон Мечев (82 - Петър Атанасов)

Лудогорец - Ботев (Враца) 2:0