Академия 23 Февруари 2019

Лудогорец U17 и U15 стартираха с разгромни победи над Ботев (Враца)

Лудогорец U17 и U15 стартираха пролетния полусезон в двете елитни юношески групи до 17 и 15 години с разгромни победи над връстниците си от Ботев...

Лудогорец U17 и U15 стартираха пролетния полусезон в двете елитни юношески групи до 17 и 15 години с разгромни победи над връстниците си от Ботев (Враца). Момчетата на Стефан Славов стигнаха до 8:0, а тези на Христо Господинов "само" до 6:0. В герой се превърна племенника на Велизар Димитров - Калоян Симеонов, който реализира 5 попадения за U17.

Възпитаниците на Стефан Славов водеха с 5:0 до почивката. Точни бяха Анастас Пемперски в 2-та минута, Калоян Симеонов в 11-та, 26-та и 39-та минута, както и Хидает Хюсеин в 40-та минута.

През втората част Калоян Симеонов отбеляза за 6:0 в 49-та минута, Хидает Хюсеин направи 7:0 в 72-та и отново Калоян Симеонов бе точен за крайното 8:0 в 78-та минута.

Момчетата на Христо Господинов се отчетоха с един гол през първата част. Вкара го Любослав Маринов в 1-та минута.

През втората "орлите" добавиха в своя актив още цели 5 попадения. Петко Петков отбеляза в 40-та минута, Радослав Захариев в 52-та, Димитър Игнатовски в 56-та, Димитър Иванов в 60-та и отново Димитър Игнатовски в 62-та минута.

Няма как да не съм доволен, благодаря на момчетата за пределната мотивация, която показаха. Най-щастлив съм, че те се забавляваха на терена и видимо изпитваха удоволствие от играта, коментира Стефан Славов.

Поздравявам отбора за убедителната победа. Първото полувреме лошите атмосферни условия малко ни затрудниха, но през второто показахме истинските си възможности и се представихме на ниво, заяви Христо Господинов.

Срещу Ботев (Враца) формациите на Лудогорец играха в следните състави:

U17: Дамян Христов, Ивелин Ангелов, Алекс Луканов, Валентин Цветанов, Анастас Пемперски, Димитър Михалев, Стефан Статев, Петър Георгиев, Калоян Симеонов, Хидает Хюсеин, Георги Николов (Георги Маджаров, Стилиян Спасов, Онур Чолак, Даниел-Виктор Кънчев).

U15: Християн Стоянов, Димитър Димитров, Несин Салим, Ивайло Гущеров, Александър Занков, Любослав Маринов, Димитър Иванов, Радослав Захариев, Тончо Георгиев, Йоан Йорданов, Петко Петков (Росен Земеделски, Димитър Игнатовски, Мартин Мартинов, Георги Янев).