Академия 23 Февруари 2019

Лудогорец U19 спечели гостуването на Монтана с 2:0

Лудогорец U19 спечели с 2:0 гостуването си на Монтана за мача от XVI кръг на първенството в Елитната юношеска група до 19 години. Момчетата на Тодор...

Момчетата на Тодор Живондов откриха резултата в 12-та минута. Петър Караангелов стреля с глава, вратарят на домакините изби, но Василен Марков стигна пръв до топката и я прати в мрежата. Малко преди попадението Хюсеин Кольоглуев пропусна от няколко метра да порази целта. Двата отбора се оттеглиха за почивка при този резултат.

През втората част "орлите" затвърдиха превъзходството си в 72-та минута. Владислав Найденов пусна хубав пас за Георги Стоянов, а той с точен шут по диагонала отбеляза за 2:0. До края на срещата чисто положение за трети гол пропусна Георги Бабалиев.

Като за първи мач съм доволен, предимно от резултата. От играта има още много какво да се желае и това е защото отборът има далеч по-големи възможности от тези, които показа днес, коментира след последния съдийски сигнал Тодор Живондов.

Срещу Монтана Лудогорец U19 игра в състав: Дамян Дамянов, Светослав Славчев, Василен Марков, Мартин Русков, Николай Томов, Кристиян Кънчев, Велислав Минков, Петър Караангелов, Владислав Найденов, Хюсеин Кольоглуев, Георги Бабалиев  (Станислав Вълчев, Георги Стоянов, Кирил Янакиев, Николай Георгиев).