Репортаж 19 Февруари 2019

Лудогорец изпусна Ботев (Пловдив)

Лудогорец не успя да победи Ботев (Пловдив) в мач от XXII кръг на Първа лига. Двубоят завърши 1:1. Лудогорец имаше превъзходство през целия мач, но...

Лудогорец не успя да победи Ботев (Пловдив) в мач от XXII кръг на Първа лига. Двубоят завърши 1:1.

Лудогорец имаше превъзходство през целия мач, но не успя да реализира създадените особено през второто полувреме положения. Джоди Лукоки откри резултата в 47-ата минута, Антонио Вутов изравни в 68-ата.

През първото полувреме Лудогорец имаше териториално превъзходство, но положения през Кайзер липсваха. След почивката домакините увеличиха оборотите и започнаха да създават положение след положение. За гола на Джоди Лукоки голяма заслуга имаше Антон Недялков, който центрира отлично. Лукоки можеше да реши всичко малко по-късно, но не се възползва от чистата си позиция сам срещу вратаря на Ботев.
След изравнителния гол на Ботев футболистите на Лудогорец опитаха всичко, за да стигнат до попадение, но стражът на гостите имаше ден. Влезлият като резерва Якуб Шверчок на няколко пъти бе в изгодна позиция, но така и не успя да реализира. Неговият сънародник Яцек Горалски можеше да донесе победата на "орлите" в 80-ата минута, но Кайзер спаси удара му от границата на наказателното поле.

В следващия кръг Лудогорец гостува на Черно море.

ЛУДОГОРЕЦ - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 1:1

1:0 Джоди Лукоки (46')
1:1 Антонио Вутов (68')

Лудогорец: Пламен Илиев, Антон Недялков, Сисиньо, Рафаел Форстър, Козмин Моци, Джоди Лукоки (71- Адриан Попа), Яцек Горалски, Лукас Саша (79- Абел Анисе), Вандерсон, Марселиньо, Клаудиу Кешерю (66- Якуб Швиерчок)

Ботев (Пловдив): Даниел Кайзер, Джонатан Перейра, Димитър Пиргов, Кристиян Димитров, Еберт Соуза (79- Филип Филипов), Васил Шопов (57- Атанас Зехиров), Лъчезар Балтанов, Радослав Терзиев, Тодор Неделев, Антон Карачанаков (62- Феребори Доре), Антонио Вутов

Жълти картони: Яцек Горалски (Лудогорец); Еберт Соуза, Кристиан Димитров (Ботев);

Червен картон: Антонио Вутов (Ботев).

Лудогорец - Ботев (Пловдив) 1:1