Академия 2 Февруари 2019

Лудогорец II победи Пирин в Благоевград с 2:1

Лудогорец II постигна победа във втората си контрола от подготвителния период. Момчетата на Ради Здравков победиха Пирин в Благоевград с 2:1....

Разградчани поведоха в 35-ата минута, когато Иван Йорданов проби почти до аутлинията и върна пред вратата, а Хюсеин Кольовлуев хладнокръвно засече кълбото в мрежата за 1:0. Този резултат се запази до почивката.

Лудогорец II отбеляза второто си попадение в 54-ата минута, когато Димитър Митков изпълни точно отсъдената дузпа. Домакините успяха да върнат едно попадение в 81-ата минута, когато точен бе Марио Топузов. В добавеното време възпитаниците на Ради Здравков получиха правото още веднъж да изпълняват дузпа, но Георги Стоянов пропусна.

Няма как да не сме доволни от мача. За разлика от първата проверка срещу Локомотив (Горна Оряховица), днес момчетата играха на ниво. Видяхме скорост, добра организация и интересни идеи в атака. На моменти ни липсваше само последния пас, коментира помощник-треньорът Галин Иванов.

Срещу Пирин (Благоевград) Лудогорец II игра в състав: Васил Симеонов, Илкер Будинов, Георги Вълчев, Олег Димитров, Димитър Илиев, Методи Стефанов, Ерол Дост, Иван Йорданов, Ивайло Климентов, Димитър Митков, Хюсеин Кольовлуев (Преслав Петров, Тихомир Димитров, Георги Стоянов, Кристиян Кънчев, Станислав Вълчев, Светослав Славчев).