Академия 23 Януари 2019

Без националите Лудогорец U17 направи 2:2 с румънци

Лудогорец U17 завърши 2:2 първата контрола от зимната подготовка с връстниците си от румънския Конкордия. Срещата се игра на един от терените в...

Лудогорец U17 завърши 2:2 първата контрола от зимната подготовка с връстниците си от румънския Конкордия. Срещата се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли". В състава на разградчани липсваха четиримата национали Анастас Пемперски, Тодор Петров, Стефан Славов и Алекс Маринов, които са на турнир в Беларус.

Момчетата на Стефан Славов на два пъти повеждаха в резултата, но гостите от Румъния успяваха да възстановят равенството. Лудогорец поведе в 23-ата минута, когато Стилиян Спасов отбеляза от пряк свободен удар. Конкордия изравни 10 минути по-късно, след контраатака. Онур Чолак вкара за 2:1 в 68-ата минута. Той засече с глава центриране от фланга. След грешка в отбраната на "орлите" гостите оформиха крайния резултат 2:2 в 79-ата минута.

Като цяло съм доволен от желанието и старанието на момчетата. В началото на подготовката сме и ни предстои ни много работа, както в тактически, така и в технически апспект, коментира Стефан Славов.

Срещу Конкордия Лудогорец U17 игра в състав: Дамян Христов, Ивелин Ангелов, Иван Донецк, Алекс Луканов, Валентин Цветанов, Димитър Михалев, Георги Недков, Петър Георгиев, Георги Николов, Стилиян Спасов, Ники Пенков (Мартин Петков, Онур Чолак, Росен Иванов, Юлиян Манолски, Давид Рабчев, Хакъ Хакиев, Курай Гьочгелди, Мартин Алексиев).