Репортаж 22 Януари 2019

Лудогорец загуби от шампиона на Румъния

Лудогорец загуби третата си контрола на турска земя. Шампионите паднаха с 0:2 от шампиона на Румъния ЧФР Клуж. Головете за лидера в първенството на...

Лудогорец загуби третата си контрола на турска земя. Шампионите паднаха с 0:2 от шампиона на Румъния ЧФР Клуж. Головете за лидера в първенството на северната ни съседка отбелязаха Ланг в 17-ата и Ганев три минути преди последния съдийски сигнал.

Мачът можеше да се развие по друг начин, но "орлите" допуснаха лесен първи гол. Реферът не даде фаул срещу Форстър, а впоследствие при изпълнението на ъглов удар Хорхе Броун не се намеси добре.

До почивката Лудогорец на няколко пъти бе близо до попадение, но Горалски, Кешерю и Лукоки пропуснаха от изгодни позиции.

През второто полувреме треньорът Антони Здравков пусна 11 нови футболисти, сред които бе и Драгош Григоре. Румънският защитник се върна в игра след 8 месеца лечение на контузия. Шампионите опитаха всичко да обърнат мача, но ЧФР Клуж, който е доста по-напред с подготовката, игра стабилно и не допусна опасности пред вратаря Хесус.

Следващата контрола на Лудогорец е на 25 януари срещу лидера в полското първенство Легия Гданск.

ЛУДОГОРЕЦ - ЧФР КЛУЖ 0:2

0:1 Ланг (16')
0:2 Ганеа (87')

ЛУДОГОРЕЦ: Хорхе Брун (68 - Пламен Илиев), Сисиньо (68 - Лукас Саша), Козмин Моци (46 - Драгош Григоре), Рафаел Форстър (68 - Георги Терзиев), Антон Недялков (68 - Натанаел), Светослав Дяков (68 - Абел Анисе), Яцек Горалски (68 - Мей Махлангу), Вандерсон (68 - Доминик Янков), Джоди Лукоки (68 - Жоао Пауло), Адриан Попа (68 - Димо Бакалов), Клаудиу Кешеру (68 - Густаво Кампаняро)

ЧФР КЛУЖ: Хесус (46 - Арлаускис), Манеа (64 - Мурешан), Ланг, Винисиус, Камора, Джокович, Бордеяну (68 - Косташ), Чиприан (57 - Кулио), Омрани (82 - Ганеа), Тукудеан, Йонита (57 - Паун)

Лудогорец - ЧФР Клуж 0:2