Репортаж 15 Януари 2019

Лудогорец загуби в дебюта на Попа

Лудогорец загуби първия си мач за 2019 г. Шампионите паднаха от румънския Ботошани в контрола, играна в Белек при ураганен вятър. Мачът бе дебют за...

Лудогорец загуби първия си мач за 2019 г. Шампионите паднаха от румънския Ботошани в контрола, играна в Белек при ураганен вятър. Мачът бе дебют за новото попълнение Адриан Попа. Пламен Илиев остана извън състава.

Първият удар в срещата бе дело на Диаките, но в аут. Постепенно „орлите“ взеха инициативата В 10-ата минута Джоди Лукоки направи страхотен пробив отдясно и подаде на Доминик Янков. Талантът обаче направи непростим пропуск и би в аут. Секунди след това Лудогорец поведе. Натанаел заходи от ляво и с неудобния си десен крак би много добре и не остави шансове на австрийския вратар Фрайзъл – 1:0. В 25-ата минута Ботошани бе близо до изравняване. Първо Броун не прецени добре топката при едно центриране от фаул на Онженда и за малко тя не се озова в мрежата му. След това пък гредата спаси аржентинския страж след удар на капитана им Бурка. В 36-ата резултатът стана 1:1. След заучено изпълнение на фаул, топката стигна отново до Бурка. Защитникът би от воле и не остави шансове на Броун. След това пък Вандерсон можеше да даде преднина на разградчани, но и той не бе точен.

През втората част Антони Здравков заложи на нова единадесеторка, като някои футболисти играха на непривични постове. Светослав Дяков бе централен защитник, а Димо Бакалов – ляв бек. Дебют, макар и неофициален записа Адриан Попа, а след 9-месечно лечение на контузия в игра се завърна Абел Анисе. 45 минути не терена бе и каращият проби бразилец Давид Рибейро, който действа като ляво крило. В 64-ата минута Ботошани стигна до втори гол. Той бе дело на Фульоп, който бе изведен зад защитата на „орлите“ от Диего Фабрини, премина през Даниел Наумов и вкара. След още 4 минути румънският тим стигна и до трето попадение. Фабрини пак изведе чудесно Фульоп. Той би към празната врата, а Каталин Голофка довкара топката в мрежата. След попадението играчите на Лудогорец се хвърлиха напред, за да стигнат до поне един гол. Пропуски обаче направиха Жоао Пауло и Марселиньо. В 83-ата минута Хонатан Родригес фаулира Марселиньо и бе изгонен, след като получи втория си жълт картон.

ЛУДОГОРЕЦ - БОТОШАНИ 1:3

1:0 Натанаел (12')
1:1 Андрей Бурчъ (36')
1:2 Лоран Фюльоп (64')
1:3 Кътълин Голофка (68')

Стартов състав на Лудогорец: Хорхе Брун, Лукас Саша, Георги Терзиев, Рафаел Форстър, Натанаел, Густаво Кампаняро, Мей Махлангу, Джоди Лукоки, Доминик Янков, Вандерсон, Якуб Шверчок

Лудогорец през второто полувреме: Даниел Наумов, Сисиньо, Антон Недялков, Яцек Горалски, Абел Анисе, Светослав Дяков, Марселиньо, Димо Бакалов, Адриан Попа, Давид Рибейро, Клаудио Кешерю

Ботошани: Мартин Фрайзъл, Андрей Патаке, Андрей Чиндрис, Андрей Бурчъ, Аристидис Соиледис, Муса Диаките, Енрико Папа, Ервин Онженда, Александру Корбан, Михай Роман, Лоренциу Буш

Лудогорец - Ботошани 1:3