Репортаж 16 Декември 2018

Лудогорец завърши 2018 г. с победа и рекорд

Лудогорец постигна поредна победа в първенството на Първа лига. Шампионите удариха Дунав в Русе с 2:0 и ще зимуват на върха в класирането с минимум...

Лудогорец постигна поредна победа в първенството на Първа лига. Шампионите удариха Дунав в Русе с 2:0 и ще зимуват на върха в класирането с минимум шест точки преднина пред ЦСКА-София. Успехът на "орлите" в дунавския град донесе и рекорд по отношение на събраните точки в класирането. След 20 кръга в шампионата на Първа лига Лудогорец има 51 точки, като досега за същия брой срещи бе събрал 50.

В Русе седемкратният шампион отново имаше превъзходство пред противника, който отипа да играе футбол и на два пъти бе близо до гол във вратата на Хорхе Броун. Без Натанаел, Марселиньо и Кампаняро Лудогорец надигра русенци и можеше да постигне по -изразителен успех, ако не бяха пропуските пред Станислав Антонов и странно отменения гол в последната минута на първото полувреме заради несъществуваща засада на Клаудио Кешерю.

Резултатът в мача бе открит в 16-ата минута. Тогава Вандерсон проби отляво след лошо отиграване на защитник от Дунав и подаде към Шверчок, който отблизо прати топката в мрежата зад Антонов. Клаудио Кешерю оформи крайното 2:0 за "орлите" девет минути преди последния съдийски сигнал, след като се възползва от отлично подаване на влезлият като резерва Жоао Пауло.

След мача с Дунав футболистите на Лудогорец бяха пуснати във ваканция. Отборът се събира отново на 8 януари в София.

ДУНАВ (РУСЕ) - ЛУДОГОРЕЦ 0:2

0:1 Якуб Шверчок (16')
0:2 Клаудио Кешерю (81')

Дунав: Станислав Антонов, Исмаил Иса, Георги Динков (85 - Кристиан Върбанов), Преслав Петров, Петър Патев, Борислав Балджийски (72 - Мухамаду Н'Диайе), Красимир Станоев, Иван Коконов, Христо Попадийн, Бранимир Костадинов, Ахмед Ахмедов

Лудогорец: Хорхе Брун, Антон Недялков, Рафаел Форстър, Козмин Моци, Вандерсон, Яцен Горалски (87 - Доминик Янков), Светослав Дяков, Димо Бакалов (73 - Жоао Пауло), Сисиньо, Якуб Шверчок (78 - Лукас Саша), Клаудио Кешерю

Жълти картони: Петър Патев, Ахмед Ахмедов (Дунав); Яцек Горалски (Лудогорец).

Главен съдия: Никола Попов