Репортаж 3 Декември 2018

Лудогорец II разгроми Несебър с 4:1

Лудогорец II разгроми Несебър с 4:1 в мача от XVI кръг на първенството във Втора професионална лига. Двубоят се игра на "Лудогорец Арена"....

Още в 6-ата минута Мей Махлангу проби и нанесе хубав удар, но Павел Здравков спаси. В 9-ата минута на стражът на гостите му се наложи да се намесва след шут на Брандао от малък ъгъл, а малко по-късно тупалка на Ерол Дост за малко не порази целта. В 23-ата минута Денислав Александров отбеляза за 1:0. В 39-ата минута Галин Димов от Несебър стреля от пряк свободен удар, а Даниел Наумов не успя да реагира по най-добрия начин и резултатът бе изравнен. Равенството 1:1 се запази до края на първото полувреме.

През второто "орлите" вдигнаха оборотите и още в 48-ата минута пробив на Цветомир Панов, завърши с асистенция към Ивайло Климентов, който от упор не сбърка - 2:1. В 64-ата минута Брандао покачи на 3:1. Подложената на натиск отбрана на гостите сбърка фатално в 83-ата минута. Тогава влезлият като смяна Атанас Ташолов си отбеляза автогол за крайното 4:1.

Първото полувреме влязохме малко вяло и в игровите ни действия нямаше достатъчно скорост. През второто полувреме вдигнахме оборотите и резултатът не закъсня. Доволни сме от победата и четирите отбелязани гола, коментира след последния съдийски сигнал помощник-треньорът Галин Иванов.

ЛУДОГОРЕЦ II - НЕСЕБЪР  4:1

1:0 Денислав Александров (23)

1:1 Галин Димов (39)

2:1 Ивайло Климентов (48)

3:1 Жуниор Брандао (64)

4:1 Атанас Ташолов (83 - автогол)

Лудогорец II: Даниел Наумов, Цветомир Панов, Олег Димитров (капитан), Преслав Петров, Димитър Илиев, Ерол Дост, Мей Махлангу, Ивайло Климентов (76 - Мартин Милков), Доминик Янков, Денислав Александров (69 - Иван Йорданов), Жуниор Брандао (85 - Димитър Митков).

Несебър: Пламен Здравков, Нуретин Пюскюлю, Диян Молдованов (51 - Атанас Ташолов), Николай Дамянов, Джуниет Али, Николай Костов (капитан, 61 - Радослав Апостолов), Галин Димов, Боримир Карамфилов, Иван Михайлов (85 - Али Ахмед), Николай Дросев, Жак Пехливанов.