Репортаж 11 Ноември 2018

Лудогорец дръпна на върха след девета поредна победа

Лудогорец постигна девета поредна победа в първенството срещу един от водещите отбори в Първа лига. Шампионите удариха с 1:0 Берое и водят на върха в...

Лудогорец постигна девета поредна победа в първенството срещу един от водещите отбори в Първа лига. Шампионите удариха с 1:0 Берое и водят на върха в класирането с три точки пред ЦСКА-София и с четири пред Левски. Безценното попадение отбеляза Джоди Лукоки в 81-ата минута

В първите 25 минути чистите голови положения липсваха. Лудогорец владееше инициативата, докато Берое заложи на защитата и разчиташе на контраатаки. Яцек Горалски опита удар отдалеч, който профуча над напречната греда. Гостите отговориха с опасна атака, при която Борислав Цонав пое в наказателното поле, но шутира неточно. В 43-ата минута Вандерсон изведе Клаудио Кешерю, който шутира без подготовка, но Перниш бе заел добра позиция и изби в корнер.

Второто полувреме премина изцяло под диктовката на Лудогорец. "Орлите" натиснаха своя противник и почти не оставиха шанс на Берое. В първите минути на втората част Марселиньо пробва късмета си с удар от границата на наказателното поле, който премина покрай десния стълб. В 54-ата минута Вандерсон бе изведен на добра позиция. Бразилецът шутира по диагонала, но не намери целта. Три минути по-късно отново Марселиньо се освободи майсторски от играч на гостите, но силният му изстрел профуча над напречната греда. Натискът на Лудогорец продължи и в следващите минути, но "орлите" на два пъти не успяха да реализират от удобни позиции. Лукоки шутира от въздуха право в ръцете на Перниш. В 70-ата минута Вандерсон върна към Густаво Кампаняро, който също ката Лукоки стреля право в обсега на стража от Стара Загора. Малко по-късно и Якуб Шверчок пропиля изгодна ситуация, като мерникът на нападателя се оказа неточен. В 81-ата минута превъзходството на Лудогорец през втората част даде резултат. Натанаел центрира към Лукоки, който вкара фамозен гол с глава - 1:0!

ЛУДОГОРЕЦ - БЕРОЕ 1:0

1:0 Джоди Лукоки (81')

Лудогорец: Ренан дос Сантос, Антон Недялков, Козмин Моци, Лукас Саша, Натанаел, Густаво Кампаняро (86 - Светослав Дяков), Яцек Горалски, Вандерсон (72 - Жоао Пауло), Марселиньо, Джоди Лукоки, Клаудио Кешерю (58 - Якуб Шверчок)

Берое: Душан Перниш, Камен Хаджиев, Иван Бандаловски, Георги Ангелов, Александър Цветков, Мартин Райнов, Матеус Леони, Борислав Цонев, Алфредо Мартинс (59 - Мартин Камбуров), Меска (82 - Иван Минчев), Вандерсон (73 - Рубен Бригидо)

Жълти картони: Козмин Моци (Лудогорец); Мартин Райнов, Меска, Вандерсон (Берое).

Лудогорец - Берое 1:0