Академия 22 Октомври 2018

Лудогорец U17 и ЦСКА-София завършиха 1:1

Лудогорец U17 и ЦСКА-София завършиха 1:1 в емоционален и оспорван мач от VIII кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години. Двубоят се...

Лудогорец U17 и ЦСКА-София завършиха 1:1 в емоционален и оспорван мач от VIII кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години. Двубоят се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

След равностойно начало момчетата на Юри Васев удариха първи. В 28-ата минута триходова комбинация между Петър Георгиев, Онур Чолак и Георги Николов изведе последния сам срещу вратаря и той не сбърка - 1:0. В 34-ата минута гостите получиха правото да изпълнят дузпа. Дамян Христов обаче реагира отлично и спаси. Две минути по-късно Мартин Смоленски от ЦСКА-София бе изведен сам срещу вратаря на "орлите" и отбеляза за 1:1.

През второто полувреме възпитаниците на Юри Васев притиснаха съперника и можеше да стигнат до победен гол, но пропуски от добри позиции направиха Онур Чолак и Стефан Статев. Столичани доиграха последните 20 минути от срещата с човек по-малко, след като, след втори жълт, респективно червен картон, Любомир Митков бе пратен под душовете.

Наложи се да играем без Алекс Луканов и Валентин Цветанов, които са на подготовка с националния отбор. Липсваше ни и централният нападател Калоян Симеонов, който бе повикан при по-големите. Въпреки това, особено през второто полувреме, играхме добре и бяхме много близко до трите точки. За жалост не успяхме да се възползваме  от численото си превъзходство. Иначе се получи хубав и здрав сблъсък, със сериозен емоционален заряд. С такива мачове момчетата ще израстват и ще вървят напред, коментира след последния съдийски сигнал Юри Васев.

Срещу ЦСКА-София Лудогорец U19 игра в състав: Дамян Христов, Ивелин Ангелов, Анастас Пемперски, Георги Маджаров, Георги Владимиров, Димитър Василев, Даниел-Виктор Кънчев, Петър Георгиев, Хидает Хюсеин, Онур Чолак, Георги Николов (Алекс Маринов, Стефан Статев, Стилиян Спасов).