Академия 1 Октомври 2018

Лудогорец II изпусна Поморие в последните секунди

Лудогорец II пропусна да вземе трите точки срещу Поморие, като допусна изравнителен гол за 2:2 в последните секунди на добавеното време. Мачът от IX...

Лудогорец II пропусна да вземе трите точки срещу Поморие, като допусна изравнителен гол за 2:2 в последните секунди на добавеното време. Мачът от IX кръг на първенството във Втора професионална лига се игра на стадиона в комплекса "Гнездо на орли".

Двубоят започна равностойно. В 32-ата минута Мартин Милков изкочи сам срещу Димитър Тодоров, копна топката над него, но тя излезе в аут. В 39-ата минута гостите успяха да открият резултата чрез Живко Петров., а до края на първото полувреме не се случи нищо по-интересно.

През второто момчетата на Ради Здравков излязоха пределно мотивирани, заиграха по-бързо и по-организирано. В 53-ата минута тежък шут на Иван Йорданов се оплете в мрежата за 1:1. Минута по-късно отново Милков излезе в добра ситуация, но не успя да реализира. Последваха пропуски на Андриан Димитров и Димитър Митков. В 76-ата минута "орлите" стигнаха до пълен обрат. Точен с глава бе Ивайло Климентов. След попадението младите футболисти на Лудогорец II отстъпиха инициативата на своя съперник. В последните секунди на добавеното време топката бе центрирана в наказателното поле, където Любомир Божинов я засече с глава и изравни за крайното 2:2.

Лудогорец II - Поморие 2:2

0:1 Живко Петков (39)

1:1 Иван Йорданов 53

2:1 Ивайло Климентов 76

2:2 Любомир Божинов 90 + 4

Лудогорец II: Даниел Наумов, Илкер Будинов, Тихомир Димитров, Преслав Петров, Димитър Илиев, Олег Димитров, Ерол Дост, Иван Йорданов, Мартин Милков (59 - Димитър Митков), Андриан Димитров (90 - Лъчезар Ковачев), Ивайло Климентов (90 - Сердар Юсуфов)

Поморие: Димитър Тодоров, Антон Иванов, Бекир Расим (57 - Любомир Божинов), Борис Тютюков (46 - Васил Божинов), Георги Петков, Живко Петков, Живко Хаджиев, Иван Стоев, Кристиян Христов (46 - Теодор Стефанов), Михаел Орачев, Християн Казаков