Репортаж 21 Септември 2018

Лудогорец допусна обрат срещу Байер Леверкузен

Лудогорец загуби с 2:3 от Байер Леверкузен в първия си мач от груповата фаза на Лига Европа. Шампионите започнаха страхотно и поведоха с 2:0 до...

Лудогорец загуби с 2:3 от Байер Леверкузен в първия си мач от груповата фаза на Лига Европа. Шампионите започнаха страхотно и поведоха с 2:0 до 31-ата минута. Първо Клаудио Кешерю се разписа от фаул в 8-ата минута, а след това Марселиньо направи 2:0 след страхонта атака и невероятно отиграване на Кешерю и Вандерсон.

В 37-ата минута Хевертц върна едно попадение, а в 63-ата минута Исак Телин изравни. Отново Кай Хевертц отбеляза за 2:3 в 69-ата минута. До края на мача футболистите на Лудогорец пробваха всичко, за да стигнат до 3:3 и бяха близо в 75-ата минута. Първо удар на Кешерю от малък ъгъл бе избит в корнер, а след неговото изпълнение Антон Недялков с глава уцели гредата.

ЛУДОГОРЕЦ – БАЙЕР ЛЕВЕРКУЗЕН 2:3

1:0 Клаудио Кешерю (8')
2:0 Марселиньо (31')
2:1 Кай Хавертц (37')
2:2 Исак Телин (63')
2:3 Кай Хавертц (69')

ЛУДОГОРЕЦ: Ренан дос Сантос, Натанаел, Сисиньо, Козмин Моци, Антон Недялков, Светослав Дяков (76 - Яцек Горалски), Густаво Кампаняро, Вандерсон, Марселиньо (82 - Жуниор Брандао), Джоди Лукоки, Клаудио Кешерю

БАЙЕР: Лукаш Храдецки, Вендел, Александър Драгович, Джонатан Та, Мичел Вайзер, Кай Хаверц, Доминик Коор, Ларс Бендер (72 - Леон Бейли), Юлиян Бранд, Паулиньо (46 - Кевин Фоланд), Исак Телин (92 - Лукас Аларио)

Жълти картони: Козмин Моци, Густаво Кампаняро, Марселиньо (Лудогорец); Доминик Коор, Ларс Бендер (Байер)