Репортаж 14 Септември 2018

Лудогорец обърна Верея (Стара Загора)

Лудогорец стигна до обрат от 0:1 до 2:1 срещу Верея в мач от поредния кръг на Първа лига. Гостите от Стара Загора водеха до 78-ата минута с гол на...

Лудогорец стигна до обрат от 0:1 до 2:1 срещу Верея в мач от поредния кръг на Първа лига. Гостите от Стара Загора водеха до 78-ата минута с гол на Огнянов, но Антон Недялков и Марселиньо само за 4 минути донесоха успеха на шампионите.

През първата част Лудогорец започна силно. „Орлите“ тръгнаха бързо да решават мача, но не успяха. Още в 3-ата минута Кампаняро пропусна да вкара. Вратарят Георгиев спаси. След това той се намеси успешно и при удар на Лукоки. Постепенно гостите от Стара Загора се съвзеха и започнаха да атакуват. Огнянов от фаул прати топката близо до вратата, а в 40-ата минута смълча трибуните. Моци натисна Малек пред наказателното поле и съдията Владимир Вълков отсъди нарушение. Ренан построи лошо стената, а с точен удар Огнянов прати топката в скобата от ляво.

След почивката Лудогорец отново натисна, но в 56-ата минута Сисиньо успя да избие след удар с глава на Иво Иванов.

Треньорът на Лудогорец бе принуден да изкара от игра и Кампаняро, за да рискува с още един нападател. Така в игра се появи Шверчок. В 65-ата минута полякът бе близо до изравняване, но топката мина покрай гредата. Обсадата продължи да се затяга, но ударите към Георгиев бяха слаби, а вратарят също имаше ден. В 77-ата минута обаче той нямаше шанс. Иво Иванов сбърка и топката попадна в Антон Недялков, който с удар извън наказателното поле изравни. Малко след това Кешерю пропусна с глава. В 82-ата минута пък Марселиньо сложи край на драмата, след като получи топката около дъгата и с премерен удар, а прати за втори път зад Георгиев.

ЛУДОГОРЕЦ - ВЕРЕЯ (СТАРА ЗАГОРА) 2:1

0:1 Антон Огнянов (40')
1:1 Антон Недялков (78')
2:1 Марселиньо (82')

Лудогорец: Ренан дос Сантос, Козмин Моци, Антон Недялков, Натанаел, Сисиньо, Светослав Дяков, Густаво Кампаняро (60 - Якуб Шверчок), Джоди Лукоки (72 - Димо Бакалов), Марселиньо, Клаудио Кешерю (85 - Яцек Горалски),

Верея: Георги Георгиев, Теофилос Курупис, Иво Иванов, Илия Мунин, Емин Ахмед, Билел Малек, Милен Танев (66 - Сейдина Диара), Майкъл Тевия (76 - Елиаш), Ндомбоу Александер, Антон Огнянов, Милан Вушурович.

Жълти картони: Светослав Дяков (Лудогорец); Милан Вушорович (Верея).

Лудогорец - Верея (Стара Загора) 2:1