Академия 12 Септември 2018

Лудогорец U19 подчини Левски на "Герена"

Лудогорец U19 изигра силен мач и напълно заслужено подчини с 3:1 Левски в София. Двубоят от V кръг на първенството в Елитната юношеска група до 19...

Лудогорец U19 изигра силен мач и напълно заслужено подчини с 3:1 Левски в София. Двубоят от V кръг на първенството в Елитната юношеска група до 19 години се игра на помощния терен на "Герена". След успеха момчетата на Радослав Комитов продължават без грешка в шампионата - 5 мача, 5 победи.

"Орлите" влязоха здраво в мача и от първата минута заложиха на висока преса, която видимо затрудни съперника. Възпитаниците на Комитов успяваха да отнемат топката още в половината на столичани, контраатакуваха на скорост и в много случаи всяваха паника в защитата. В 14-ата минута Георги Стоянов проби отляво и центрира остро по тревата, а в опита си да изчисти, играч на на домакините си отбеляза автогол. В 20-ата минута Станислав Вълчев прати топката за втори път в мрежата на "сините", но реферите прецениха, че е имало засада и отмениха попадението. Три минути по-късно Хюсеин Хюсеинов излезе на добра позиция и не сбърка - 2:0. При този резултат двата отбора се оттеглиха за почивка.

Още в първата минута на втората част Лудогорец попари надеждите на софиянци, че имат шанс да стигнат до обрат. Георги Стоянов отново нахлу на скорост по лявото крило, центрира прострелно по трева и бранител в синьо прати топката в собствената си врата за 3:0. В 61-ата минута Левски върна един гол, след като техен футболист засече с глава центриране от фал. В 72-ата минута Димитър Митков излезе сам срещу вратаря, но не успя да порази целта, за да направи резултата още по-убедителен.

Постигнахме важна победа срещу един от най-силните отбори в групата. Показахме добра игра в атака, с хубави диагонални извеждащи пасове. Потенциалът на отбора в офанзивен план обаче е много по-голям и се надявам да започнем да го демонстрираме в следващите мачове.

Срещу Левски (София) Лудогорец U19 игра в състав: Дамян Дамянов, Светослав Славчев, Тихомир Димитров, Василен Марков, Николай Томов, Кристиян Кънчев, Стефан Методиев, Станислав Вълчев, Георги Стоянов, Хюсеин Хюсеинов, Димитър Митков (Петър Караангелов, Георги Бабалиев, Велислав Минков, Кирил Янакиев).

U19: Левски (София) - Лудогорец 0:3