Академия 9 Септември 2018

Лудогорец U17 разгроми Дунав (Русе) със 7:1

Лудогорец U17 постигна разгромна победа със 7:1 над гостуващия тим на Дунав (Русе) в мач от II кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17...

Лудогорец U17 постигна разгромна победа със 7:1 над гостуващия тим на Дунав (Русе) в мач от II кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години. Сред момчетата на Юри Васев се отличи Онур Чолак, който реализира хеттрик.

Мачът започна отлично за "орлите", които поведоха с 1:0 още във 2-рата минута, след като точен бе Калоян Симеонов. Само минута по-късно обаче, след едно разбъркване в наказателното поле на разградчани, Дунав върна попадението. Равният резултат се запази до 37-ата минута, когато Онур Чолак прати топката в мрежата за 2:1. В 42-рата минута, след добър извеждащ пас на Георги Владимиров, Калоян Симеонов вкара за 3:1.

Второто полувреме не предложи ново завързване на интригата, както в началото на двубоя. Лудогорец надигра категорично своя опонент и закономерно отбеляза още 4 гола. Онур Чолак оформи своя хеттрик, след като реализира в 52-ата и 70-ата минута за 5:1. В 80-ата Георги Владимиров бе спрян с нарушение в наказателното поле и минута по-късно сам превърна отсъдената дузпа в шести гол за домакините. Крайното 7:1 оформи Валентин Цветанов в 84-ата минута, след хубаво разиграване по левия фланг.

Доволен съм от това, което момчетата показаха днес. Играем хубав и резултатен футбол. Виждам израстване и се надявам то да продължи в следващите мачове, коментира след края на срещата Юри Васев.

Срещу Дунав (Русе) Лудогорец U17 игра в състав: Дамян Христов, Ивелин Ангелов, Алекс Луканов, Георги Маджаров, Валентин Цветанов, Димитър Василев, Хидает Хюсеин, Петър Георгиев, Онур Чолак, Калоян Симеонов, Георги Владимиров (Мартин Петков, Хакъ Хакиев, Даниел-Виктор Кънчев, Стилиян Спасов).