Академия 24 Август 2018

Лудогорец U19 разгроми Сливен с 4:0

Лудогорец U19 разгроми като гост Сливен с 4:0 в мач от III кръг на първенството в Елитната юношеска група до 19 години. Победата е трета поредна за...

Лудогорец U19 разгроми като гост Сливен с 4:0 в мач от III кръг на първенството в Елитната юношеска група до 19 години. Победата е трета поредна за момчетата на Радослав Комитов.

"Орлите" доминираха през по-голямата част от мача, а домакините рядко минаваха центъра и разчитаха на редки контраатаки. Първият гол падна в 17-ата минута, като негов автор стана централният нападател Димитър Митков. В 24-ата минута Кирил Янакиев удвои. Девет минути по-късно Преслав Петков доведе резултатът до класическото 3:0, а в 39-ата минута Василен Марков заби топката в мрежата за четвърти път.

През втората част разградчани продължиха да атакуват опасно и да създават добри ситуации за гол. Исмаил Исмаил удари греда, а Кирил Янакиев, Кристиян Кънчев и Николай Томов пропуснаха най-чистите положения да направят победата още по-категорична.

Много от нещата, по които работим, ни се получиха, други не чак толкова. Тежкият терен ни попречи да покажем най-доброто, на които сме способни. Имам забележки към владеенето на топката и особено към действията ни, когато я загубим, коментира след последния съдийски сигнал Радослав Комитов.

Срещу Сливен Лудогорец II игра в състав: Дамян Дамянов, Светослав Славчев, Тихомир Димитров, Василен Марков, Николай Томов, Кристиян Кънчев, Кирил Янакиев, Велислав Минков, Георги Стоянов, Преслав Петков, Димитър Митков (Никола Ганчев, Алекс Ганчев, Джафер Джафер, Исмаил Исмаил).