Репортаж 12 Август 2018

Лудогорец удари Витоша в Бистрица

Лудогорец победи с 2:0 Витоша при гостуването си в Бистрица. Очаквано „орлите“ бяха по-добрият отбор през целия мач, но отново направиха голям брой...

Лудогорец победи с 2:0 Витоша при гостуването си в Бистрица. Очаквано „орлите“ бяха по-добрият отбор през целия мач, но отново направиха голям брой пропуски, заради което първата част завърши при резултат 0:0.

Главният мениджър Пауло Аутори, логично предвид реванша със Зрински, остави на пейката някои от основните си футболисти като Марселиньо, Вандерсон, Клаудиу Кешерю, Сисиньо и Натанаел. В тима на шампионите имаше четирима българи – Цветомир Панов, Георги Терзиев, Антон Недялков и Светослав Дяков. Любопитно е, че атаката на Лудогорец водеше Жоао Пауло, който до момента през сезона бе използван като флангови нападател.

Още във 2-ата минута Жоао Пауло бе изведен на чудесна позиция от Мисиджан, но стреля много слабо и право в ръцете на Николай Георгиев. Домакините отговориха чрез удар на Лъчезар Котев, който не затрудни Ренан. В 13-ата минута „Орлите“ направиха нов пропуск. Лукоки бе изведен зад гърба на защитата и надбяга Тодор Гочев, който обаче леко го отклони и в крайна сметка играчът от ДР Конго би, но в тялото на Николай Георгиев. В 20-ата минута „тигрите“ сбъркаха при изнасянето, Кампаняро подаде към Жоао Пауло. Той изпрати тупалка към вратата, Георгиев изби, но право на крака на Мисиджан. Холандецът прати кълбото в мрежата, но голът бе отменен заради засада. Малко след това Лудогорец бе много близо до попадение, но отново такова нямаше. Дяков изведе чудесно от дълбочина Жоао Пауло. Бразилецът овладя и стреля, но в гредата. Топката попадна в Лукоки, но пък той би в защитник на Витоша. В ответната атака Стефан Христов проби добре отляво и шутира, но неточно. С това се изчерпаха и по-интересните моменти през първата част.

През втората част отново Лудогорец държеше топката, но в първите 10 минути положения липсваха. Това логично не се хареса на Пауло Аутори и той смени Жоао Пауло, пускайки на неговото място Клаудиу Кешерю. Това даде резултат и „орлите“ натиснаха. В 65-ата минута Мисиджан проби отляво и с великолепен параболичен удар прати кълбото в мрежата на Георгиев – 1:0! Десет минути след това интригата в срещата приключи. Влезлият като резерва Марселиньо изведе с пета Клаудиу Кешерю зад защитата на Витоша. Румънецът, който не бе вкарвал почти 5 часа, стреля силно по земя с левия крак и топката мина под вратаря Георгиев – 2:0! По този начин нападателят реализира дебютното си попадение си в Първа лига за сезона. В 86-ата минута румънецът отново прати топката в мрежата, но попадението му бе отменено заради засада.

В самия край на двубоя Козмин Моци за малко не си отбеляза автогол, след като изби с глава добро центриране отдясно, а топката мина на опасна близост от вратата на Ренан дос Сантос.

В четвъртък Лудогорец гостува на Зрински в Широки Брег в ревнаш от третия квалификационен кръг на Лига Европа.

ВИТОША (БИСТРИЦА) - ЛУДОГОРЕЦ 0:2

0:1 Върджил Мисиджан (65')
0:2 Клаудио Кешерю (75')

Витоша: Николай Георгиев, Тодор Гочев (73 - Анти Рениа), Георги Купенов, Радко Мутафчийски, Лъчезар Котев (91 - Кристиян Кочилов), Румен Гьонов, Петко Цанков, Ивайло Лазаров (82 - Михаил Петров), Георги Амзин, Стефан Христов, Наско Милев

Лудогорец: Ренан дос Сантос, Антон Недялков, Цветомир Панов (62 - Натанаел), Георги Терзиев, Козмин Моци, Яцек Горалски, Густаво Кампаняро, Светослав Дяков (72 - Марселиньо), Върджил Мисиджан, Джоди Лукоки, Жоао Пауло (56 - Клаудио Кешерю)

Жълти картони: Тодор Гочев, Лъчезар Котев (Витоша); Козмин Моци, Яцек Горалски, Джоди Лукоки (Лудогорец).

Витоша (Бистрица) - Лудогорец 0:2