Репортаж 9 Август 2018

Лудогорец би само 1:0 Зрински

Лудогорец победи с минималното 1:0 шампиона на Босна и Херцеговина Зрински Мостар. „Орлите“ определено може да съжаляват, че не вкараха повече,...

Лудогорец победи с минималното 1:0 шампиона на Босна и Херцеговина Зрински Мостар. „Орлите“ определено може да съжаляват, че не вкараха повече, защото бяха много по-добрият тим, но направиха доста пропуски. Така реваншът със сигурност няма да е лесен за седемкратните ни шампиони, но те остават основни фаворити.

Треньорът на домакините Пауло Аутори бе заложил на абсолютно всичко най-добро. На вратата започна Ренан, пред него в защита действаха Сисиньо, Моци, Форстър и Натанаел. До Светослав Дяков излезе Лукас Саша, а зад централния нападател Клаудиу Кешерю бе триото Вандерсон, Марселиньо и Лукоки. Последният замени наказания за червения картон в Унгария Мисиджан.

Лудогорец  започна срещата с натиск. Първото чисто положение се откри пред Клаудиу Кешерю. В 8-ата минута Лукоки проби отлично отдясно и подаде на непокрития румънец. Той се завъртя и би с левия крак, но над вратата. Четири минути след това отново Лукоки подаде отдясно, Вандерсон овладя и подаде към Кешерю, но той пак не уцели вратата.

В 16-ата минута Лудогорец поведе. Вандерсон центрира от корнер. Вратарят Солдо скочи, но не успя да хване топката. Тя се озова на главата на Козмин Моци, който без проблеми я вкара във вратата му – 1:0. Босненците можеха да изравнят малко след това, но удар на Чиряк от фаул мина над вратата. В 26-ата минута Тодорович изстреля солидна тупалка от над 25 метра, но Ренан изби. Веднага след това Чиряк също пробва рефлекса на стража на „орлите“, който отново спаси. В 42-ата минута Кешерю направи поредния си пропуск. Той завърши с ножичен удар подаване на Лукоки, но Солдо изби. При последвалия корнер Лукас Саша можеше да удвои с глава, но но не уцели вратата. В края на първата част шанс се откри и пред Марселиньо, който би високо.

През второто полувреме Лудогорец свали темпото и „орлите“ определено предпочитаха да запазят мрежата си суха, но опитваха да вкарат втори гол. Все пак в 70-ата минута Натанаел проби отлично отляво, като елиминира трима съперника. Топката попадна в Марселиньо, който би, но след рикошет кълбото не се озова в мрежата. В самия край на двубоя пред Лудогорец се откриха две отличнио възможности. И в двата случая Кешерю можеше да отбележи, но вратарят Солдо, който сбърка за попадението на Моци, се реваншира за грешката си. Реваншът е 16 август в Широки Брег.

ЛУДОГОРЕЦ - ЗРИНСКИ (МОСТАР) 1:0

1:0 Козмин Моци (16')

Лудогорец:  Ренан, Сисиньо, Моци, Форстър, Натанаел, Саша (Кампаняро 78'), Дяков (Горалски 67'), Лукоки, Марселиньо, Вандерсон (Пауло 82'), Кешерю

Зрински: Солдо, Върличак (Перишич 78'), Яковлевич, Кадушич, Чиряк, Лащро, Йович (Станич 85'), Пезер, Тодорович (Билбия 75'), Филипович, Бекрич

Жълти картони: Сисиньо (Лудогорец); Кадушич (Зрински)

Лудогорец - Зрински (Мостар) 1:0