Репортаж 5 Август 2018

Лудогорец II победи с 3:2 Локомотив (Горна Оряховица)

Лудогорец II спечели с 3:2 домакинството си с Локомотив (Горна Оряховица) от II кръг на първенството във Втора професионална лига, а двубоят предложи...

Лудогорец II спечели с 3:2 домакинството си с Локомотив (Горна Оряховица) от II кръг на първенството във Втора професионална лига, а двубоят предложи на феновете обрати, голове и интересни ситуации.

Резултатът откриха гостите в 38-ата минута, когато техният капитан Тихомир Кънев реализира отсъдената от главния съдия Ивелин Занев дузпа. Момчетата на Ради Здравков можеше да изравнят в 40-ата минута, но от добра ситуация Димитър Митков с глава прати топката над вратата, а първото полувреме завърши при 0:1.

Още в 51-ата минута на второто Денислав Александров заби топката в мрежата за 1:1. В 61-ата Доминик Янков пропусна хубаво положение, но само три минути по-късно отново Александров оплете кълбото в мрежата за 2:1. В 70-ата минута, след пас на Янков, влезлият като смяна Мартин Милков от упор стреля високо над горната греда. В 73-ата минута гостите изравниха, като точен за втори път бе Тихомир Кънев. Възпитаниците на Ради Здравков отново стигнаха до пълен обрат, след като Ерол Дост с тежък шут извън наказателното поле реализира за крайното 3:2.

Доволни сме от победата, макар че от играта ни има още какво да се желае. Защитата ни не винаги е достатъчно стабилна. Хубаво е, че създаваме ситуации, не е добре, че пропускаме толкова. Все пак нашите играчи са млади и с времето ще коригират пропуските си, коментира след последния съдийски сигнал помощник-треньорът Галин Иванов.

ЛУДОГОРЕЦ II - ЛОКОМОТИВ (ГОРНА ОРЯХОВИЦА) 3:2

0:1 Тихомир Кънев (38') - дузпа
1:1 Денислав Александров (51')
2:1 Денислав Александров  (64')
2:2 Тихомир Кънев (73')
3:2 Ерол Дост (80')

Лудогорец II: Даниел Наумов, Преслав Петров, Георги Вълчев (46 -Тихомир Димитров), Лъчезар Ковачев, Сердар Юсуфов, Ерол Дост, Иван Йорданов, Доминик Янков, Денислав Александров, Андриан Димитров (60 - Мартин Милков), Димитър Митков (87 - Димитър Илиев).

Локомотив (Горна Оряховица): Евгени Александров, Мартин Сандов, Димитър Калчев  (72 - Мартин Николов), Петър Чалъков, Тихомир Трифонов, Симеон Иванов  (68 - Бедри Рюстемов), Иван Пенев, Тихомир Кънев, Илия Карапетров, Георги Колев (84 - Мартин Димитров), Кристиян Китов.

Жълти картони: Иван Пенев (Горна Оряховица).